14:52 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1634
 • RUB90.4050
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  44

  Trampas ir Ukrainos lyderis Vladimiras Zelenskis trečiadienį Niujorke surengė posėdį JT Generalinės Asamblėjos nuošalyje

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas gali priversti Ukrainą derėtis su Rusija, kad būtų išspręstas Donbaso konfliktas, praneša RIA Novosti su nuoroda į politologą Vladimirą Kornilovą.

  Trampas ir Ukrainos lyderis Vladimiras Zelenskis trečiadienį Niujorke surengė posėdį JT Generalinės Asamblėjos nuošalyje. Susitikimo metu Trampas išreiškė viltį, kad Rusijos ir Ukrainos vadovai sugebės susitikti ir aptarti problemas.

  "Trampas leido suprasti, ką jis gali padaryti dėl Ukrainos konflikto... Trampas gali priversti Ukrainą derėtis su Rusija, o Putinas visada teigė, kad taiką Donbase užtikrinti galima tik vykstant tiesioginiam Kijevo ir šalių dialogui, kuris numatytas Minsko susitarimuose", — spaudos konferencijoje MIA "Rossija segodnia" sakė Kornilovas.

  Dėl situacijos Donbase pablogėjo Maskvos ir Kijevo santykiai. Ukrainos valdžia ne kartą kaltino Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus.

  2015 metų sausio mėnesį Aukščiausioji Rada priėmė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "šalimi agresore". Rusija neigia kaltinimus.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Lukašenka pareiškė, kad Kijevas niekada nesusigrąžins Krymo
  Rusijos senatorė Zelenskio žodžius apie Trampo pagalbą pavadino prielaida
  Trampas pasakė, kiek laiko JAV atidės paramos Ukrainai teikimą
  Tegai:
  konfliktas, Rusija, Ukraina, JAV

  Svarbiausios temos