01:42 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  Anksčiau Ukrainos vadovas teigė, kad JAV prezidentas susitikimo metu pažadėjo padėti "susigrąžinti" Krymą

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Etninių santykių ir viešosios diplomatijos komiteto vadovas Jurijus Gempelis teigė, kad bet kokie pažadai grąžinti Krymą Ukrainai, įskaitant pažadus iš JAV prezidento Donaldo Trampo, yra beprasmiški, praneša RIA Novosti.

  Anksčiau Ukrainos vadovas Vladimiras Zelenskis teigė, kad JAV prezidentas susitikimo metu pažadėjo padėti "susigrąžinti" Krymą. Ukrainos prezidentas pridūrė, kad jis pasakė Trampui, "kokia graži vieta yra Krymas".

  "Trampas gali pažadėti bet ką grąžinti, tačiau net jei šie pažadai buvo tikri ir niekam nepasigirdo, juos vis tiek galima laikyti tik tuščiais žodžiais. Norint ką nors grąžinti, visų pirma reikia turėti. Krymas — Rusijos dalis, o ne JAV, todėl pažadėti grąžinti užsienio teritoriją — visiškas laiko švaistymas", — teigė Gempelis.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos.

  Ukraina vis dar laiko Krymą savo, tačiau laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už prisijungimo prie Rusijos. Anot Vladimiro Putino, Krymo klausimas yra "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Kryme pasakyta apie totorių ir Rusijos gyventojų santykių dinamiką
  Lukašenka pareiškė, kad Kijevas niekada nesusigrąžins Krymo
  Rusijos senatorė Zelenskio žodžius apie Trampo pagalbą pavadino prielaida
  Tegai:
  JAV, Ukraina, Krymas

  Svarbiausios temos