23:34 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Pasak Nausėdos, 2001 metais įvykusį Žako Širako vizitą Lietuva prisimena kaip draugišką padrąsinimą šaliai siekti ES ir NATO

  VILNIUS, rugsėjo 26 — Sputnik. Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda pareiškė užuojautą Prancūzijos vadovui Emanueliui Makronui dėl buvusio šalies vadovo Žako Širako mirties, praneša Lietuvos prezidentūra.

  "Žakas Širakas buvo tarptautinio lygio politikas, tikras europietis, nuoširdžiai tikėjęs vieningos Europos idėja, ir nuosekliai ją įgyvendinęs vedlys. Eidamas Prancūzijos Prezidento pareigas, daug prisidėjo ne tik prie Europos Sąjungos, bet ir prie NATO plėtros, vienijant šalis ir priimant ryžtingus istorinius Europai sprendimus. Prezidentas žmonių atmintyje išliks kaip ypač gerbiamas ir vertinamas valstybės vadovas ir ištikimas šalies patriotas", — rašo Nausėda.

  Pasak Gitano Nausėdos, 2001 metais įvykusį Žako Širako vizitą Lietuva prisimena kaip draugišką padrąsinimą šaliai siekti ES ir NATO.

  Nausėda išreiškė nuoširdžią užuojautą savo ir visų Lietuvos žmonių vardu Žako Širako šeimai, artimiesiems bei visai Prancūzijai.

  Buvęs Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas mirė sulaukęs 86 metų. Anot buvusio prezidento žento Frederiko Sala Baru, jis mirė ramiai, "mylimųjų apsuptyje". Širakas vadovavo Prancūzijai 12 metų.

  Dar šia tema

  Nausėda JT papasakojo apie "gerovės valstybę"
  Nausėda pakvietė Trampą apsilankyti Lietuvoje
  Nausėda bandė įtikinti tarptautines institucijas nepasitikėti Rusija
  Tegai:
  užuojauta, Gitanas Nausėda, Prancūzija, Lietuva

  Svarbiausios temos