03:52 2019 Lapkričio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1058
 • RUB70.4361
  Rusijos URM pastatas

  Rusijos URM apie naujas sankcijas: JAV savo beprotybe pranoko visus

  © Depositphotos
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (231)
  61 0 0

  Vašingtono įvestos naujos sankcijos Rusijai prilyginamos bendrininkavimui su teroristais, pareiškė Užsienio reikalų ministerija

  VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. JAV valdžia, įvesdama eilines antirusiškas sankcijas, pasižymėjo beprotybe labiau, negu buvo galima tikėtis, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

  JAV administracija ketvirtadienį į "juodąjį sąrašą" įtraukė penkis laivus, vieną kompaniją ir tris fizinius asmenis už kuro tiekimą į Siriją Rusijos ginkluotosioms pajėgoms.

  Rusijos URM atkreipė dėmesį į tai, kad naujosios sankcijos tapo 75-omis iš eilės nuo 2011 metų, kai Baltieji rūmai "nutraukė jų pačių paskelbtą dvišalių santykių atkūrimą ir pradėjo juos griauti".

  "Nuo to laiko JAV spaudimo Rusijai per sankcijas iniciatoriai nepasiekė jokio rezultato. Šį kartą, galima pasakyti, jie pasižymėjo beprotybe labiau, negu buvo galima tikėtis", — teigiama Rusijos užsienio reikalų ministerijos pranešime, paskelbtame žinybos tinklalapyje.

  JAV stojo į teroristų pusę?

  Ministerija pažymėjo, kad Vašingtonas viešai paskelbė, jog naujos sankcijos yra susijusios su kuro tiekimu Rusijos pajėgoms Sirijoje.

  "Kadangi Rusijos karinės kosmoso pajėgos nuo 2015 metų padeda Sirijos vyriausybės pajėgoms kovoje su teroristų grupuotėmis, išeina, kad JAV atvirai stojo į teroristų pusę", — pareiškė URM.

  Rusija atkreipė dėmesį į tai, kad Maskva "ilgą laiką nerimavo", jog Vašingtonas "globoja" "Al-Qaeda"* perėmėjus — teroristus iš "Al-Nusra Front"* ir "Hayat Tahrir al-Sham"*.

  Rusijos diplomatai priminė apie sankcijas, kurias JAV įvedė kurą į Siriją tiekiančiai įmonei "Sovfracht". Tuomet, pabrėžė URM, Amerika "prisidengė noru daryti spaudimą Rusijai dėl Krymo padėties".

  "Dabar kaukės visiškai numestos — tiesiogiai kalbama apie siekį užkirsti kelią visiškam teroristų išnaikinimui Sirijoje. JAV pačios save demaskavo atviros pagalbos teroristams klausimu", — pareiškė URM.

  Kova su teroristais tęsis

  Rusijai, URM teigimu, naujos sankcijos nieko nekeičia. Maskva pareiškė, kad kova su teroristais Sirijoje bus tęsiama, nepaisant JAV paramos jiems ir sudaromų kliūčių nutraukti konfliktą regione.

  "Mes griežtai smerkiame Vašingtono vykdomos politikos cinizmą ir neprincipingumą", — padarė išvadą Užsienio reikalų ministerija.

  * Rusijoje uždraustos teroristų grupuotės.

  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba
  © Sputnik /
  Sankcijos prieš Rusiją ir tarptautinė prekyba

   

  Temos:
  Lazda turi du galus: sankcijos Rusijai (231)
  Tegai:
  sankcijos Rusijai, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos