02:58 2020 Liepos 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  46

  "PGNiG" vadovas Piotras Vožniakas taip pat papasakojo, kokiu būdu Varšuva gaus trūkstamą kiekį dujų

  VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Tolesnis "Gazprom" naudojimasis "Opal" dujotiekiu visu pajėgumu gali sukelti dujų trūkumą pietryčių Lenkijoje, teigė Piotras Vožniakas, Lenkijos naftos ir dujų bendrovės "PGNiG" vadovas.

  Jis pabrėžė, kad jei apribojimai Rusijos bendrovei būtų pradėti taikyti vėliau, Varšuva patirtų tragiškus padarinius.

  "Jei "Opal" verdiktas būtų priimtas 2021 metais, tai lemtų tragiškus dujų tiekimo sutrikimus, kurių mūsų elektros linijos ir vartotojai negali sau leisti", — cituoja Vožniaką portalas "Biznes Alert".

  "PGNiG" vadovas pridūrė, kad trūkstamas dujų kiekis į Lenkiją bus tiekiamas per Ukrainos teritoriją.

  Nuo 2013 metų "Gazprom" išnaudojo tik 50 procentų "Opal" pajėgumo. 2016 metų spalio mėnesį Europos Komisija patvirtino "Gazprom" prieigos prie vamzdyno plėtrą. Rusijos įmonių grupės galėjo naudoti 50 procentų "Opal" tranzito pajėgumo, o tai yra 12,8 milijardo kubinių metrų. Be to, EK leido "Gazprom" dalyvauti aukcionuose dėl dar 40 procentų "Opal" tranzito pajėgumų — tai yra apie 10,2 milijardo kubinių metrų.

  2019 metų rugsėjo mėnesį ES teismas patenkino Lenkijos ieškinį ir panaikino EK sprendimą, kuris tariamai "pažeidė energetinio solidarumo principą". Dabar "Gazprom" gali rezervuoti tik pusę "Opal" tranzito pajėgumų.

  Nuo rugsėjo 14 dienos Rusijos įmonė sumažino dujų tiekimą, kartu padidindama "Nel" vamzdyno, kuris taip pat gauna rusiškas dujas iš "Nord Stream", pajėgumus.

  Dar šia tema

  ES teismas apribojo "Gazprom" teises į "Opal"
  Politologas: ES gali pakeisti sprendimą dėl "Opal", kai prasidės šalčiai
  Vokietijos reguliuotojas uždraudė "Gazprom" naudoti papildomus "Opal" pajėgumus
  Tegai:
  SGD, Gazprom, Lenkija

  Svarbiausios temos