01:29 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  43

  Senatorės Olgos Kovitidi teigimu, istorinės prielaidos Krymui susivienyti su Rusija yra panašios į Teksaso susivienijimą su JAV

  VILNIUS, rugsėjo 27 — Sputnik. Rusijos senatorė iš Krymo Olga Kovitidi paragino JAV valdžią nepamiršti savo istorijos ir suvokti Krymo susivienijimą su Rusija pagal analogiją su padėtimi Teksase.

  Anksčiau Ukrainos vadovas Vladimiras Zelenskis pareiškė, kad JAV prezidentas Donaldas Trampas susitikimo metu pažadėjo padėti Ukrainai "susigrąžinti" Krymą. Ukrainos prezidentas pridūrė, kad jis papasakojo savo JAV kolegai apie tai, "kokia graži vieta yra Krymas".

  "Tokie pareiškimai yra absurdiški ir net neturėtų būti svarstomi. JAV pozicija dėl Krymo visiškai nepaiso istorinių ir politinių realijų. Mes gi nekeliame Teksaso priklausymo JAV klausimo, neginčijame jo. JAV, deja, pamiršta savo pačių istoriją", — sakė Kovitidi RIA Novosti.

  Anot jos, istorinės Krymo prisijungimo prie Rusijos prielaidos yra panašios į Teksaso susivienijimą su JAV.

  "Mes prisimename, kaip Teksasas paskelbė nepriklausomybę nuo Meksikos ir kreipėsi į JAV prezidentą su prašymu priimti jį į savo šalies sudėtį, lygiai taip pat buvo Kryme, kur visada esminė pozicija buvo susivienijimas su Rusija. <...> Mes rekomenduojame JAV nepamiršti savo istorijos", — pasakė senatorė.

  Kovitidi pabrėžė, kad Rusija nesiūlo iš naujo svarstyti teisės į Teksaso teritoriją klausimo, nes ji nesikiša į kitų valstybių vidaus reikalus, todėl JAV taip pat neturėtų kištis į Rusijos.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį jame surengto referendumo, kuriame 96,77% Krymo rinkėjų ir 95,6% Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Krymo valdžia surengė referendumą po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį.

  Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Ukrainos prezidento komanda ruošia Krymo "grąžinimo" strategiją
  Kryme pasakyta apie totorių ir Rusijos gyventojų santykių dinamiką
  Lukašenka pareiškė, kad Kijevas niekada nesusigrąžins Krymo
  Tegai:
  JAV, Krymas, Rusija, Ukraina

  Svarbiausios temos