01:30 2020 Liepos 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (345)
  50

  Neilgas kramtomosios gumos vartojimas yra nekenksmingas skrandžiui, be to, padeda išvalyti burnos ertmę ir palaikyti kramtomųjų raumenų tonusą

  VILNIUS, rugsėjo 28 — Sputnik. Kramtomosios gumos vartojimas po kiekvieno valgio per 10–15 minučių padės išlaikyti sveikus dantis ir palaikyti  kramtomųjų raumenų tonusą. Svarbiausia pasirinkti kramtomąją gumą su minimaliu cukraus ir dažiklių kiekiu, mano RIA Novosti apklausti gydytojai.

  Kramtomosios gumos "gimtadienis" buvo švenčiamas rugsėjo 23 dieną.

  "Kramtomoji guma turėtų būti kramtoma po kiekvieno valgio per 10–15 minučių. Apskritai, tinkamai kramtoma, ji yra naudinga", — papasakojo Pirmojo Maskvos Sečenovo medicinos universiteto Stomatologijos instituto Chirurginės stomatologijos katedros profesorius Igoris Bondarenka.

  Jis paaiškino, kad kramtomoji guma padeda išvalyti burnos ertmę dėl ją kramtant intensyviau išsiskiriančių seilių, be to, vyksta mechaninis valymas dėl to, kad didesnės maisto likučių dalelės prilimpa prie kramtomosios gumos.

  Kita vertus, negalima naudoti kramtomosios gumos vietoje dantų šepetuko, perspėjo gydytojas.

  "Norint palaikyti švarą, be abejo, reikalingas dantų šepetukas, tarpdančių siūlai ir, galbūt, irigatorius", — aiškino Bondarenka.

  Tačiau kramtomoji guma turi savo pranašumų, pavyzdžiui, padeda išlaikyti kramtomųjų raumenų tonusą, pagerina kraujotaką periodonte ir suteikia gaivumo pojūtį po valgio, pridūrė ekspertas.

  Savo ruožtu Sečenovo universiteto Ambulatorinės terapijos katedros profesorius, medicinos mokslų daktaras Aleksejus Bujeverovas papasakojo, kad kramtomosios gumos vartojimas yra nekenksmingas skrandžiui, svarbiausia jos nenuryti ir nekramtyti visą dieną.

  Gydytojai pažymi, kad renkantis kramtomąją gumą pirmenybę reikia teikti tai, kurioje yra mažas cukraus ir dažiklių kiekis.

  Energiniai gėrimai
  © Sputnik / Константин Чалабов

  Kramtomosios gumos kontraindikacijos yra įvairios periodonto patologijos, tai yra, jei žmogus turi klibančių dantų, tada produktas tikrai nebus naudingas, be to, žmonėms, turintiems sutrikusią kramtomųjų raumenų funkciją, kramtomosios gumos nepatariama vartoti, paaiškino Bondarenka.

  Anot jo, kramtomosios gumos naudą galima padidinti dar labiau.

  "Dabar diskutuojama apie vaistinių priedų — normalių mikrofloros atstovų lizatų priemaišas. Tai padės atkurti normalią mikroflorą", — pasakė gydytojas.

  Pasak jo, tokią kramtomąją gumą galės vartoti visi, nes šiuo metu vidutinio miesto gyventojo šie rodikliai yra žemi, o gydytojai suinteresuoti juos padidinti.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (345)

  Dar šia tema

  Odontologijos paslaugos taps prieinamesnės
  Sveikatos draudimu apdraustas kas aštuntas Lietuvos gyventojas
  Liksim be dantų: lietuviai pakomentavo dantų implantų kontrabandos sulaikymą
  Tegai:
  dantys, sveikata

  Svarbiausios temos