01:17 2020 Liepos 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1276
 • RUB80.2104
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Savaitę truksiančio vizito, kuriame dalyvauja Vokietija, JAV ir Belgija, tikslas yra diplomatinių ryšių stiprinimas

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Didelė Vakarų šalių delegacija atvyksta į Krymą su pažintiniu vizitu, praneša RIA Novosti su nuoroda į Etninių santykių ir viešosios diplomatijos komiteto vadovą Jurijų Gempelį.

  Delegacijoje yra 22 žmonės iš Norvegijos, Belgijos, Olandijos, JAV ir Vokietijos. Vizito tikslas — sustiprinti diplomatinius ryšius. Pažymima, kad vizitas truks iki spalio šeštosios.

  Oficialioji vizito dalis, pasak Gempelio, prasidės Sevastopolio aplankymu, po to Simferopolyje vyks keletas viešų renginių. Delegatai nori aplankyti Krymo Vernadskio federalinį universitetą ir tarptautinį vaikų centrą "Artek".

  Anot Gempelio, taip pat vyks susitikimas Krymo parlamente, bus lankomasi Jevpatorijoje ir Jaltoje.

  Anksčiau kelių Vokietijos Bundestago parlamentinių frakcijų atstovai padarė išvadą, kad būtina sušvelninti antirusiškas sankcijas. Jie pažymėjo, kad po penkerių metų sankcijų atėjo laikas "žengti pirmąjį žingsnį".

  Maskvos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl situacijos Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po pusiasalyje surengto referendumo susijungė su Rusija. Vakarų šalys apkaltino Rusiją "kišimusi" į kaimyninės šalies reikalus ir įvedė jai sankcijas. Maskva buvo priversta imtis atsakomųjų priemonių.

  Rusija ne kartą pareiškė, kad kalbėti su ja sankcijų kalba yra neveiksminga, taip pat pabrėžė, kad ji nėra Ukrainos konflikto šalis.

  Dar šia tema

  Vaizdo įraše parodytas bandomojo traukinio važiavimas Krymo tiltu
  Kryme pasakyta apie totorių ir Rusijos gyventojų santykių dinamiką
  Lukašenka pareiškė, kad Kijevas niekada nesusigrąžins Krymo
  Krymas Trampo pažadą "grąžinti" pusiasalį Ukrainai laiko beprasmiu
  Rusijos senatorė įžvelgė analogiją tarp Krymo susivienijimo su Rusija ir Teksaso su JAV
  Tegai:
  Rusija, JAV, Vokietija, Krymas

  Svarbiausios temos