08:23 2020 Vasario 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.0835
 • RUB68.7554
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  205

  Kinijos portalas atskleidė, kokį ginklą turėjo omenyje Rusijos gynybos ministras, kalbėdamas apie pasipriešinimą JAV lėktuvnešiams

  VILNIUS, rugsėjo 29 — Sputnik. Rusijos sparnuotosios priešlaivinės raketos "Granit" turi didžiausią potencialą kovai su JAV lėktuvnešių grupuotėmis, rašo Kinijos portalas "Sohu".

  Straipsnio autoriaus manymu, būtent šį ginklą turėjo omenyje Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu, neseniai interviu kalbėdamas apie pasipriešinimą JAV lėktuvnešiams. Šoigu pažymėjo, kad Pentagonas išleidžia biudžeto lėšas lėktuvnešių grupuotėms kurti, o Maskva tuo tarpu daugiausia dėmesio skiria priemonėms, kurios gali būti panaudotos kovai su jais. Toks požiūris yra pigesnis ir efektyvesnis, pasakė Šoigu.

  Kaip rašo "Sohu", tarp visų viršgarsinių priešlaivinių raketų, sukurtų Rusijoje nuo šaltojo karo laikų, "Granitas" — tai ginklas, turintis ilgiausią skrydžio nuotolį, galintis padaryti didžiausią žalą lėktuvnešiams.

  Pažymima, kad priešlaivinė raketa gali pasiekti taikinį daugiau nei 600 kilometrų atstumu, o JAV lėktuvnešių grupuotės sugeba apsaugoti zoną, kurios spindulys yra tik 550 kilometrų.

  "Granitas" atitinka visus Rusijos ginklų reikalavimus, kuriais siekiama suformuoti smūgį prieš lėktuvnešius", — rašoma straipsnyje.

  Kaip pabrėžė straipsnio autorius, priešlaivinės raketos kovinę dalį galima pakeisti branduoline, kurios trotilo ekvivalentas siekia iki 500 kilotonų, o tai leidžia pataikyti į didelius taikinius ant vandens.

  Rugsėjo mėnesį Ramiojo vandenyno laivynas surengė pratybas, kurių metu iš branduolinio povandeninio kreiserio "Omsk" buvo paleista raketa "Granit". Priešlaivinė raketa sėkmingai pasiekė taikinį apytiksliai 350 kilometrų atstumu.

  Kreiseris "Omsk" dažnai vadinamas lėktuvnešių "žudiku" arba "košmaru". Karo ekspertų teigimu, taip yra todėl, kad jo arsenale yra 24 sparnuotosios raketos "Granit". Kiekviena iš jų sugeba vienu kartu nuskandinti priešo lėktuvnešių grupuotę.

  Dar šia tema

  NI paskelbė Rusijos ginkluotę, kuri "užkariaus visą pasaulį"
  Peskovas: Rusija nedalyvaus naujose ginklavimosi varžybose
  NATO pripažino Rusijos technologinius pasiekimus
  Rusija atskleidė detales apie "nepasiekiamo skridimo nuotolio" raketą
  Tegai:
  ginklai, Kinija, JAV, Rusija

  Svarbiausios temos