10:40 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  123

  Laivas nuskendo smarkios audros metu, tačiau vietiniai gyventojai tvirtino, kad jis vis dar plaukioja ežeru

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. JAV laivas "Hudson", vadinamas "laivu-vaiduokliu", rastas Aukštutinio ežero, esančio Minesotos valstijoje, dugne, praneša "MRP News".

  Laivas nuskendo 1901 metų rudenį. Jis išplaukė iš Duluto uosto su linų ir kviečių kroviniu ir dingo po smarkios audros. Po kurio laiko vietiniai žvejai aptiko laivo nuolaužas ir kelių jūreivių kūnus, tačiau tiksli laivo nuskendimo vieta ir likusių įgulos narių likimas liko nežinomi.

  Vėlesniais dešimtmečiais vietiniai gyventojai teigė, kad "Hudson" plaukioja ežeru kaip "laivas-vaiduoklis".

  Laivas buvo aptiktas vasaros viduryje ežero dugne, 250 metrų gylyje, tačiau apie radinį informacija paskelbta tik dabar.

  ​Laivo "Hudson" paieškai buvo naudojamas sonaras. Tyrėjams pavyko padaryti keletą nuskendusio laivo nuotraukų. Iš jų galima pamatyti, kad laivas, pastatytas 1888 metais, išliko beveik neapgadintas.

  Anksčiau "Atlantic Productions" tyrėjai nufilmavo liūdnai pagarsėjusį "Titaniką", kuris nuskendo vandenyne po susidūrimo su ledkalniu prieš 107 metus. Laivo būklė smarkiai pablogėjo dėl stiprios nuolat kintančių jūros srovių įtakos, korozijos dėl druskos vandenyje ir bakterijų.

  Dar šia tema

  Ramiojo vandenyno dugne aptiktas garsus JAV lėktuvnešis
  Povandeninio pasaulio paslaptys: paskendę vandenynų turtai
  Putinas panėrė į Baltijos jūroje nuskendusio povandeninio laivo vietą
  Baltijos jūros dugne archeologai atrado Renesanso laikų laivą
  Tegai:
  laivas, JAV

  Svarbiausios temos