01:47 2020 Rugpjūčio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Moravieckis gimė Varšuvoje 1941 metais, jis pagarsėjo kaip antikomunistinio judėjimo "Kovojantis solidarumas" įkūrėjas ir vadovas

  VILNIUS, rugsėjo 30 — Sputnik. Eidamas 78-uosius gyvenimo metus, mirė Lenkijos ministro pirmininko Mateušo Moravieckio tėvas, vyriausias šalies Seimo deputatas Kornelis Moravieckis.

  Politikas sirgo kasos vėžiu.

  "Kornelis Moravieckis mirė. Žmogus su gražia istorija, ištikimas principams, be kompromisų kovojęs už savo tėvynės nepriklausomybę", — Twitter paskyroje parašė Lenkijos ministro pirmininko biuro vadovas Michalas Dvorčikas.

  Moravieckio Vyresniojo pareiškimai dažnai prieštaravo politiniam vyriausybės kursui. Visų pirma, jis ragino Lenkijos vadovybę susilaikyti nuo rusofobijos ir įžvelgti Rusijoje partnerę, be to, prašė sustabdyti sovietinių paminklų griovimą, rašo RBK.

  Moravieckis gimė Varšuvoje 1941 metais. Jis pagarsėjo kaip antikomunistinio judėjimo "Kovojantis solidarumas" įkūrėjas ir vadovas. 2010 metais Moravieckis kandidatavo į prezidento postą, o 2015 metais buvo išrinktas Seimo nariu iš populistinio-demokratinio judėjimo "Kukiz'15".

  Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis išreiškė gilią užuojautą dėl Lenkijos premjero Mateušo Moravieckio tėvo Kornelio Moravieckio mirties.

  "Lenkijos Seimo narys, vienas iš Solidarumo kūrėjų Kornelis Morawieckis buvo tikras patriotas ir nenuilstantis kovotojas su komunistine diktatūra. Išėjo ilgametis ištikimas Lietuvos draugas ir jo nuopelnai niekuomet nebus pamiršti. Tai skaudi netektis Lietuvos ir Lenkijos žmonėms. Leiskite Jums ir visiems Velionio šeimos nariams bei bendražygiams palinkėti stiprybės", — sakoma premjero užuojautoje.

  Dar šia tema

  Skvernelis pakvietė į svečius naują Lenkijos premjerą Mateuszą Morawieckį
  Lenkijos premjeras atliko didelio masto pertvarkas Vyriausybėje
  Lenkijos premjeras laiko Rusiją didžiausia grėsme jo valstybei
  Tegai:
  Kornelis Moraveckis, Varšuva

  Svarbiausios temos