14:55 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  76

  Rusijos Valstybės Dūmos deputatas įteikė atitinkamą laišką Švedijos ambasadai Rusijoje, kuriame pabrėžė, jog yra jauniausias Rusijos politikas ir išreiškė susižavėjimą valios jėga ir energija, su kuria mergaitė kovoja, siekdama išgelbėti planetą

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Valstybės Dūmos deputatas, Gamtos išteklių, turto ir žemės ryšių komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vasilijus Vlasovas pakvietė Švedijos ekologijos aktyvistę Gretą Tunberg pasisakyti Žemuosiuose Rusijos Parlamento rūmuose, praneša RIA Novosti.

  Jis įteikė atitinkamą laišką Švedijos ambasadai Rusijoje. Jame Vlasovas pabrėžė, kad yra jauniausias Rusijos politikas, ir išreiškė susižavėjimą valios jėga ir energija, su kuria mergaitė kovoja, siekdama išgelbėti planetą.

  Jis taip pat pabrėžė, kad Rusijos jaunimui rūpi globalios aplinkosaugos problemos, o suaugę politikai ne visada gali rasti kompromisą "gyvybiškai svarbiais klausimais".

  "Mes, kaip jaunosios kartos atstovai, neturėtume tylėti, kai kalbame apie savo ateitį, ir neleisime būti pasmerkti išnykti", — sakoma pranešime, kurio kopiją galima rasti RIA Novosti.

  Be to, parlamentaras išsiuntė laišką Švedijos ambasadorei Rusijoje Malenai Mard.

  "Kadangi trūksta informacijos apie tikslią Gretos Tintin Eleanoros Ernman Tunberg gyvenamąją vietą, prašau jūsų padėti perduoti ir išversti jai pridedamo laiško turinį", — aiškino jis.

  Greta Tunberg

  2018 metais moksleivė, užuot ėjusi į mokyklą mokytis, pradėjo kreiptis į Švedijos Parlamentą su reikalavimais sustiprinti kovos su klimato kaita priemones. 

  Jos iniciatyva peraugo į tarptautinį penktadienio klimato judėjimą "Fridays For Future".

  Praėjusią savaitę mergina kalbėjo JT, kur apkaltino pasaulio vadovus melu ir "vaikystės vagyste".

  Aktyvistė neseniai buvo nominuota Nobelio taikos premijai.

  Vaikystėje Gretai Tunberg buvo diagnozuotas Aspergerio sindromas, obsesinis-kompulsinis sutrikimas ir selektyvusis mutizmas.

  Dar šia tema

  Makronas G7 lyderiams padovanojo laikrodžius iš plastiko, surinkto vandenynuose
  Mokslininkas ištirs Krymo urvų stalagmitus, kad sumodeliuotų Žemės klimatą
  Tegai:
  klimatas, Rusijos Valstybės Dūma, Rusija, Švedija

  Svarbiausios temos