19:57 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Dėl Prancūzijos ir Britanijos įsitikinimo, kad būtent TSRS bus pagrindinė Hitlerio priešė, nacistinei Vokietijai pavyko sukurti galingą kariuomenę, įvykdyti Austrijos anšliusą ir padalinti Čekoslovakiją, mano Rusijos išorinės žvalgybos tarnybos direktorius

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Atsakomybė už Antrojo pasaulinio karo sukėlimą, be kita ko, tenka tuometinei Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos vadovybei, kuri bandė "nuraminti" Berlyną ir panaudoti Vokietiją prieš Tarybų Sąjungą, antradienį pareiškė Rusijos istorinės draugijos pirmininkas, Išorinės žvalgybos tarnybos direktorius Sergejus Naryškinas.

  "Antrojo pasaulinio karo prielaidos susiklostė ne iškart. Pagrindinė kaltė dėl šio konflikto sukėlimo, žinoma, tenka Vokietijos naciams, tačiau paskelbusi Tarybų Sąjungą ir rusų bolševizmą priešu, Hitlerio ideologija rado nemažai rėmėjų aukštuose Europos sostinių kabinetuose, pirmiausia, Londone ir Paryžiuje", — pareiškė jis tarptautinės mokslinės konferencijos pavadinimu "80-osios Antrojo pasaulinio karo pradžios metinės" atidaryme Rusijos mokslų akademijoje.

  Naryškinas pabrėžė, jog būtent dėl Prancūzijos ir Didžiosios Britanijos įsitikinimo, kad TSRS bus pagrindinė Hitlerio priešė, nacistinei Vokietijai pavyko sukurti galingą kariuomenę, įvykdyti Austrijos anšliusą ir padalinti Čekoslovakiją.

  "Tikėdamiesi ankstesnio nacių paklusnumo, "taikdariai" nemaloniai nustebo, kai jau be sankcijų Versalio sutarčių garantas — Vokietija — savo naudai užgrobė Lietuvos žemes, o po to pateikė ultimatumą Lenkijai", — pasakė jis.

  Išorinės žvalgybos tarnybos vadovas priminė, kad net kai Londonui ir Paryžiui "atsivėrė akys" Hitlerio atžvilgiu, jie nesugebėjo užmegzti patikimų santykių su Maskva.

  "Tarybų Sąjunga pradėjo gauti Prancūzijos ir Britanijos pasiūlymus atnaujinti karinį-techninį bendradarbiavimą. 1939 metų vasarą vykusias Maskvos derybas galima laikyti dideliu avansu, kuris, deja, nepasiteisino. Net ir žiauraus priešo akivaizdoje Vakarų lyderiai nerado stiprybės įveikti išankstinius nusistatymus ir užmegzti pasitikėjimo santykius su Sovietų Sąjunga", — pažymėjo Naryškinas.

  Dar šia tema

  CŽV atskleidė, kaip šaltojo karo laikais naudojo balandžius šnipinėjimui TSRS
  Kas rašoma apie Antrąjį pasaulinį karą įvairių šalių vadovėliuose
  Vokietijoje nustatytos dviejų Antrojo pasaulinio karo laikų budelių tapatybės
  Rusija kaip pagrindinė Europos konservatorė
  "Didysis Džo": kaip Josifas Stalinas tapo Amerikos indėnų vadu
  Tegai:
  Adolfas Hitleris, Didžioji Britanija, Prancūzija, Vokietija, Rusija, Antrasis pasaulinis karas

  Svarbiausios temos