19:14 2020 Liepos 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Nuo Eimerio ledyno Rytų Antarktidoje atskilo didžiulis ledo gabalas, kurio plotas — 1,6 tūkst. kvadratinių kilometrų

  VILNIUS, spalio 1 — Sputnik. Milžiniško 315 milijardų tonų sveriančio ledkalnio, kuris prieš dieną atsiskyrė nuo Antarktidos, pasirodymas nėra susijęs su klimato pokyčiais, teigia RIA Novosti apklausti ekspertai.

  Nuo Eimerio ledyno Rytų Antarktidoje atskilo didžiulis ledo gabalas, kurio plotas — 1,6 tūkst. kvadratinių kilometrų. Panašus reiškinys buvo pastebėtas 1960 metais.

  "Kalbant apie ledkalnio atskilimą Antarktidoje, tai yra normalus reiškinys, neturintis nieko bendra su pasauliniu atšilimu. Duomenys rodo, kad tokie dideli atskilimai yra gana reti (kartą per kelerius metus ar dešimtmečius). Žinoma, niekas nestato stočių tokiose aktyviose zonose", — sakė Arkties ir Antarkties tyrimų instituto tyrėjas Aleksejus Jekaikinas.

  Kaip nurodė Rusijos atstovė Antarkties ir Pietų vandenyno apsaugos koalicijoje (ASOC) Jelena Žarkova, Eimeris — trečias pagal dydį ledynas Antarktidoje, jo plotas siekia apie 40 tūkst. kvadratinių kilometrų.

  "Paskutinį kartą toks didelis ledkalnis skilo nuo šio ledyno septintojo dešimtmečio pradžioje. Ledo skilimas neturi nieko bendro su globaliniu atšilimu. Eimerio šelfe nėra pagrindo nerimauti, tačiau Antarktidoje tai kelia didelį susirūpinimą. Būtina sustiprinti ekosistemų apsaugą šiame regione, įskaitant Pietų vandenyną, skalaujantį ledo žemyną", — teigė Žarkova.

  Dar šia tema

  Po Grenlandijos ledynais aptikta daugiau nei 50 ežerų
  Specialistai Arktyje atrado penkias naujas Rusijos salas
  Tegai:
  klimatas, ledas, Antarktida

  Svarbiausios temos