12:43 2020 Sausio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1035
 • RUB68.1692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karališkosios naujienos (29)
  17

  Princas Haris išplatino oficialų pareiškimą, kuriame palygino savo žmonos persekiojimą su princesės Dianos tragedija

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Didžiosios Britanijos princas Haris ir jo žmona Megan sekmadienį pateikė teismui ieškinį prieš bulvarinį leidinį "Mail on Sunday", kuriame buvo paskelbtas Sasekso hercogienės privatus laiškas, bei leidinio leidėją "Associated Newspapers".

  Informaciją patvirtiną Sasekso kunigaikščių tinklalapyje paskelbtas oficialus pranešimas.

  "Mes tikime žiniasklaidos laisve ir objektyvia, teisinga žurnalistika. Mes laikome tai demokratijos kertiniu akmeniu, o dabartinėje pasaulio situacijoje visais lygmenimis mums kaip niekada reikalinga atsakinga žiniasklaida. Deja, mano žmona tapo viena iš naujų britų bulvarinių leidinių, kurie kursto kampanijas prieš privačius asmenis, negalvodami apie pasekmes, auka. Ir ši negailestinga kampanija tik sustiprėjo per pastaruosius metus, jos nėštumo ir mūsų naujagimio sūnaus priežiūros metu", — teigiama oficialiame princo Hario pranešime.

  Princas prisiminė savo motiną princesę Dianą, kuri žuvo avarijoje, ir kurią labai persekiojo paparacai.

  "Aš netekau motinos ir dabar matau, kaip mano žmona tampa tų pačių galingų jėgų auka", — pažymi princas.

  Jo nuomone, asmeninio hercogienės laiško paskelbimas yra būdas manipuliuoti skaitytojo nuomone.

  Vizito Pietų Afrikoje metu princas Haris ir Megan Markl pažeidė protokolą
  YouTube / Multimedia LIVE / First glimpse of Prince Harry and Meghan Markle dancing in Cape Town

  "Ši negailestinga propaganda brangiai atsieina žmonėms, ypač kai tai melas ir piktos spekuliacijos. Ir nors mes ir toliau apsimetame, kad nieko nevyksta, daugelis iš jūsų gali tai suprasti, aš negaliu apibūdinti, kaip tai skausminga", — pabrėžia Sasekso hercogas.

  Princas taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad laiškas buvo suredaguotas ir sutrumpintas taip, kad susidarytų bulvariniam leidiniui reikalingas įspūdis apie jo autorę.

  "Iki šiol mes neturėjome galimybės ištaisyti nuolatinio informacijos iškraipymo. Žiniasklaida, kurią turime omenyje, tai žinojo ir naudojosi tuo kasdien ir dažnai kas valandą. Būtent dėl šios priežasties mes nusprendėme kreiptis į teismą, procesas užtruko daugelį mėnesių", — pažymi princas.

  "Aš buvau jos (Megan — Sputnik) daug mėnesių besitęsiančių slaptų kančių liudininkas. Stovėti nuošalyje ir nieko nedaryti prieštarauja viskam, kuo tikime", — pabrėžia Sasekso hercogas.

  Laimėjus teismo procesą kompensacija iš "Mail on Sunday" bus nukreipta kampanijos prieš persekiojimą tikslams. "Mail on Sunday" ieškinio dar nekomentavo.

  Tai nėra pirmas kartas, kai karališkosios šeimos nariai bylinėjasi su spauda. 2017 metais Kembridžo kunigaikščiai gavo 92 000 svarų sterlingų (100 000 eurų) kompensaciją po to, kai prancūzų žurnalas "Closer" 2012 metais išplatino hercogienės nuotraukas, kuriose ji buvo užfiksuota su apnuoginta krūtine.

  Temos:
  Karališkosios naujienos (29)

  Dar šia tema

  Megan Markl tėvas ją ir princą Harį apkaltino veidmainyste
  Princesė Šarlotė pradėjo lankyti mokyklą
  Tegai:
  Megan Markle, Princas Haris

  Svarbiausios temos