21:41 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1787
 • RUB89.9825
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  21

  Anksčiau buvo pranešta, kad Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis telefoninio pokalbio su Donaldu Trampu metu pabrėžė, jog Kijevas ketina pirkti naują "Javelin" kompleksų partiją

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. JAV valdžia patvirtino 39 milijonų JAV dolerių vertės "Javelin" prieštankinių sistemų pardavimą Kijevui, praneša "Bloomberg".

  Agentūros duomenimis, sutartį, kurioje numatyta, kad Ukraina pirks 150 prieštankinių raketų ir dar dvi papildomas raketų paleidimo sistemas, patvirtino Valstybės departamentas ir Kongresas.

  Anksčiau paaiškėjo, kad Vladimiras Zelenskis telefoninio pokalbio su JAV lyderiu Donaldu Trampu metu pažymėjo, jog Kijevas ketina pirkti naują "Javelin" kompleksų partiją.

  2017 metais JAV administracija patvirtino ginklų, tarp jų ir prieštankinių raketų sistemų "Javelin", tiekimą į Kijevą. Ankstesnė Barako Obamos administracija, nepaisydama nuolatinių Ukrainos prašymų, atsisakė tai daryti. O šiuo metu "Javelin" sistemos jau pristatytos į Ukrainą.

  Rusija ne kartą perspėjo apie kitų šalių planus tiekti ginklus Ukrainai, nes šis žingsnis tik dar labiau sustiprins konfliktą Donbase. Kaip ne kartą pareiškė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas, ginklų tiekimas Ukrainai iš išorės neprisidės prie Donbaso krizės sprendimo ir Minsko susitarimų įgyvendinimo.

  Dauguma Europos politikų pasisakė prieš ginklų tiekimą Ukrainai. Buvęs ESBO pirmininkas, Vokietijos prezidentas Frankas Valteris Šteinmejeris teigė, kad ginklų tiekimas Ukrainai yra labai rizikingas ir neproduktyvus krizės sprendimo būdas.

  Dar šia tema

  Trampas pasakė, kiek laiko JAV atidės paramos Ukrainai teikimą
  Ekspertai Trampo veiksmus Ukrainos atžvilgiu vertina kaip rimtą pagrindą apkaltai
  Tegai:
  sutartis, ginklai, JAV, Ukraina

  Svarbiausios temos