00:35 2020 Gegužės 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.0975
 • RUB77.7494
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Tarp stambių Trijų jūrų iniciatyvos projektų yra "Via Carpathia", E67 tarptautinis greitkelis ("Via Baltica") ir "Rail Baltica"

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. Lenkijos užsienio reikalų ministras Jacekas Čaputovičius pareiškė, kad Ukraina negalės tapti Trijų jūrų iniciatyvos (Juodosios, Baltijos ir Adrijos jūrų) nare, praneša RIA Novosti.

  Apie tai Čaputovičius kalbėjo per 6-ąjį Varšuvos saugumo forumą (Warsaw Security Forum).

  Ministras pabrėžė, kad iniciatyva orientuota į Europos Sąjungos valstybes, ir pažymėjo, kad aptarė kooperacijos su Ukraina idėją.

  "Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis paklausė, ar įmanoma Ukrainai prisijungti prie Trijų jūrų iniciatyvos. Šiuo metu to padaryti neįmanoma, nes ji apsiriboja ES šalimis. Tas pats yra su Vakarų Balkanais", — aiškino Čaputovičius.

  Trijų jūrų iniciatyva vienija Lietuvą, Latviją, Estiją, Lenkiją, Austriją, Bulgariją, Vengriją, Rumuniją, Slovakiją, Slovėniją, Kroatiją ir Čekiją. Visos dalyvaujančios šalys, išskyrus Austriją, yra buvusios socialistinės šalys.

  Pirmasis dalyvaujančių šalių viršūnių susitikimas vyko 2016 metų rugpjūčio 25-25 dienomis Dubrovnike. Lenkijos prezidentas Andžejus Duda Trijų jūrų iniciatyvą pavadino "nauja Europos vienybės ir sanglaudos skatinimo koncepcija".

  Trijų jūrų iniciatyva aktyviai bendradarbiauja su dviem stambiais infrastruktūros projektais regione — automagistrale "Via Carpathia", jungiančia Klaipėdą su Salonikais Graikijoje, ir suskystintų gamtinių dujų transportavimo infrastruktūra, su jūrų terminalais Lenkijoje ir Kroatijoje bei jungiamuoju vamzdynu.

  Tarp projektų taip pat yra Baltijos-Adrijos koridorius, Europos maršrutas E67, "Rail Baltica" ir naujo geležinkelio koridoriaus tiesimas senovės prekybos Gintaro kelio maršrutu.

  Dar šia tema

  Baltijos šalys negaus ES pinigų "Rail Baltic" statyboms
  Ukraina pasirašė "Šteinmejerio formulę"
  Tegai:
  Trijų jūrų iniciatyvos viršūnių susitikimas, Kijevas, Lenkija

  Svarbiausios temos