13:48 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  52

  Lietuvos politikams rūpi ne tiek šalyje galiojančios teisinės normos, kiek faktas, kad jos galioja ir Rusijos piliečiams, todėl Vilnius nori verslininkus skirstyti tautiniu pagrindu, mano advokatas Michailas Jofė

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Padėtis dėl rusų įsigyjamos žemės Lietuvoje yra politizuota, teigia žmogaus teisių aktyvistas, Tarptautinės rusakalbių teisininkų asociacijos viceprezidentas Michailas Jofė interviu Sputnik Lietuva.

  Anksčiau Seimo narys iš partijos "Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai" (TS-LKD) Laurynas Kasčiūnas paprašė premjero Sauliaus Skvernelio ir teisingumo ministro Elvino Jankevičiaus įvertinti, ar dabartinė teisinė sistema gali sustabdyti trečiųjų šalių piliečių neteisėtą žemės įsigijimą. Pasak deputato, situacija, kai verslininkai iš Rusijos ir Baltarusijos gali pirkti žemę Lietuvoje, gali "kelti grėsmę" nacionaliniam saugumui.

  "Yra nacionalistų, kurie, puoselėdami būtent rusofobiškas nuotaikas, bando grąžinti dalį savo rinkėjų, taip sakant, prie pagarbos šioms politinėms jėgoms Lietuvoje. Teisiniu požiūriu galima pasakyti vieną dalyką: nekilnojamojo turto pirkimas ir pardavimas Lietuvoje yra privatus verslas. Tai nėra valstybės politika, ji nėra susijusi su žmonių noru kažkokiu būdu pakenkti Lietuvai. Grynai ekonomiškai: pelninga įsigyti? Įsigyja", — pažymėjo ekspertas.

  Anot jo, žemės sandorių apribojimai yra kai kurių šalių teisėsaugos praktika, tačiau Kasčiūno keliamas klausimas yra nukreiptas ne į pačių sandorių galimybę, o į tai, kad juos gali sudaryti būtent Rusijos piliečiai.

  "Čia niekas nieko neapeina, tai jau seniai žinoma pasaulio praktika, todėl kai žmonės, pamišę tautiniu pagrindu, pasakoja, ką rusai perka... Jiems rūpi kitas dalykas: šiame klausime juos domina būtent asmenų, kurie užsiima verslu, tautybė ar pilietybė. Tegul ir kalba apie tai. Na, švedai ateis, pradės viską supirkinėti... ar jiems bus taip pat skaudu kaip dėl Rusijos piliečių? Galbūt ne. Todėl čia reikia pasakyti, kad tai vyksta grynai tautiniu pagrindu", — mano Jofė.

  Dar šia tema

  Ekspertas: Lietuvos ir Lenkijos santykiai grindžiami vien rusofobija
  Ko nori Vilniuje mitinguojantys nacionalistai?
  Rusija kaip pagrindinė Europos konservatorė
  Tegai:
  valdžia, Lietuva, rusofobija

  Svarbiausios temos