06:51 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2028
 • RUB88.6885
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Kelios valstybės jau uždraudė aromatintų skysčių pardavimą, o JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė apie galimą jų pardavimo šalyje draudimą

  VILNIUS, spalio 2 — Sputnik. JAV Minesotos valstijos Majo klinikos gydytojai padarė išvadą, kad plaučių ligas ir mirtį gali sukelti toksinės medžiagos, esančios elektroninėse cigaretėse, rodo gydytojų tyrimas, paskelbtas žurnale "New England Journal of Medicine".

  "Nors sunku atmesti galimą lipidų (mineralų) vaidmenį, manome, kad histologiniai pokyčiai, atvirkščiai, rodo, kad su "garinimu" susijęs plaučių pažeidimas yra cheminio kvėpavimo takų pneumonito forma, kurią sukelia viena ar kelios įkvepiamos toksiškos medžiagos, o ne egzogeninė lipoidinė pneumonija. Tačiau tai sukėlę veiksniai išlieka nežinomi", — teigiama tyrimo medžiagoje.

  Tikėtina ligos priežastis — aliejus su vitaminu E. Maisto ir vaistų administracijos specialistai šios medžiagos rado mišiniuose su marihuana. Tačiau vietos Sveikatos apsaugos ministerijos darbuotojai įspėja, kad per anksti daryti galutines išvadas. Kanados gydytojai anksčiau taip pat užfiksavo pirmąjį su "garinimu" susijusios ligos atvejį: mokyklinio amžiaus pacientui buvo nustatyta sunki kvėpavimo takų liga, gydytojai turėjo jį prijungti prie gyvybės palaikymo aparatų.

  Kelios valstybės uždraudė aromatintų skysčių mišinių pardavimą, o JAV prezidentas Donaldas Trampas paskelbė apie galimą jų pardavimo šalyje draudimą, tačiau laikas dar nenustatytas. Manoma, kad pardavėjai turės gauti valdžios institucijų leidimą, kad galėtų parduoti kiekvieno tipo produktus, tačiau tvarka dar nesukurta.

  Dar šia tema

  Mokslininkai papasakojo apie naujus elektroninių cigarečių pavojus
  Lietuvoje susimąstyta apie elektroninių cigarečių kontrolę
  Tegai:
  cigarečių skystis, JAV

  Svarbiausios temos