20:03 2020 Balandžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.0936
 • RUB86.4750
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Norvegijos deputato Henriko Veberio manymu, prieš penkerius metus Krymo gyventojai nusprendė savarankiškai pasirinkti savo ateitį

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Vakarų žiniasklaida teikia apie Krymą iš anksto susidarytą nuomonę ir vienašališką informaciją, pasakodama "siaubingas istorijas", cituoja RIA Novosti Vakarų delegacijos vadovo, Norvegijos Parlamento deputato Henriko Veberio (Hendrik Weber) žodžius.

  Delegacija sekmadienį atvyko į Krymą su pažintiniu vizitu. Ją sudaro 22 žmonės iš Norvegijos, Olandijos, JAV, Vokietijos. Vizito tikslas — sustiprinti viešosios diplomatijos ryšius. Vizitas truks iki spalio 6 dienos.

  "Mes atstovaujame skirtingoms šalims, bet mus vienija vienas tikslas — pamatyti, kaip čia gyvena žmonės, kas iš tikrųjų vyksta Kryme. Mūsų šalių žiniasklaidoje pateikiama informacija byloja apie tai, kad Krymą užgrobė Rusija, apie tai, kad čia vyksta "kažkas baisaus" ir keliamos nuotraukos su kareiviais ir tankais, darytos 2014 metais", — sakė Veberis susitikime su Krymo Parlamento vadovu Vladimiru Konstantinovu.

  Veberis pažymėjo, kad iš tikrųjų prieš 5 metus Krymo žmonės patys nusprendė savarankiškai pasirinkti savo ateitį. "Mes nematėme nė vieno ginkluoto žmogaus ar tanko", — pridūrė jis.

  Dėl situacijos Donbase pablogėjo Maskvos ir Kijevo santykiai. Ukrainos valdžia ne kartą kaltino Rusiją kišimusi į šalies vidaus reikalus.

  2015 metų sausio mėnesį Aukščiausioji Rada priėmė dokumentą, kuriame Rusija vadinama "šalimi agresore". Rusija neigia kaltinimus.

  Maskva ne kartą pareiškė, kad nėra Ukrainos vidaus konflikto šalis ir yra suinteresuota, kad Kijevas įveiktų politinę ir ekonominę krizę.

  Dar šia tema

  Krymas tikisi, kad 2019 metais sulauks iki 7,1 milijono turistų
  Krymas sureagavo į Kijevo idėją sujungti Baltijos ir Juodąją jūras
  Krymas įvardijo sąlygą, kad būtų nustatyta jūros siena su Ukraina
  Tegai:
  vizitas, Norvegija, Krymas

  Svarbiausios temos