01:12 2020 Rugpjūčio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Ukrainietis bandė neteisėtai patekti į Krymą, apklausos metu jis tvirtino, kad ten geresnės gyvenimo sąlygos

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Ukrainos pilietis, kuris mėgino patekti į Krymo teritoriją apeidamas patikros punktą, buvo sulaikytas, apklausos metu jis paaiškino, kad žengė tokį žingsnį, "ieškodamas geresnių gyvenimo sąlygų", praneša Rusijos Federacijos FSB Krymo pasienio kontrolė.

  "Ukrainos pilietis bandė neteisėtai kirsti valstybės sieną", — teigiama pranešime.

  54 metų vyras, kilęs iš Kryvyj Rihas miesto, buvo sulaikytas už trijų kilometrų nuo Perekopo kontrolės pasienio punkto, netoli užtvankos.

  "Apklausos metu vyras paaiškino, kad važiavo iš Ukrainos į Rusiją "ieškodamas geresnių gyvenimo sąlygų", neturėdamas galiojančių dokumentų", — teigė departamentas.

  Sulaikytajam iškelta baudžiamoji byla dėl neteisėto valstybės sienos kirtimo. Straipsnis numato baudą arba laisvės atėmimą iki dvejų metų.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos.

  Ukraina vis dar laiko Krymą savo, tačiau laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Anot Vladimiro Putino, Krymo klausimas yra "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Krymas Trampo pažadą "grąžinti" pusiasalį Ukrainai laiko beprasmiu
  Rusijos senatorė įžvelgė analogiją tarp Krymo susivienijimo su Rusija ir Teksaso su JAV
  Norvegijos deputatas: Vakarų žiniasklaida rašo apie Krymą "siaubingas istorijas"
  Tegai:
  Krymas, Ukraina, Rusija

  Svarbiausios temos