07:43 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1006
 • RUB70.8149
  Nord Stream-2 tiesimas, archyvinė nuotrauka

  Ekspertas: nepaisant visų JAV "defilė", "Nord Stream-2" bus nutiestas

  © Photo: Nord Stream 2 / Aксель Шмидт
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (200)
  33 0 0

  Visi Europos partneriai yra suinteresuoti įgyvendinti "Nord Stream-2" projektą, nėra jokių abejonių, kad statybos bus baigtos, mano Tarptautinio finansų centro ekspertas Vladimiras Rožankovskis

  VILNIUS, spalio 3 — Sputnik. Vakarų šalys nuolat prieštarauja "Nord Stream-2" statyboms, tačiau, nepaisant "scholastiškų" samprotavimų, kuriuos periodiškai skelbė Vakarų šalys, ypač JAV, dėl "Nord Stream-2" statybų, niekada nebuvo imtasi realių veiksmų, sakė Tarptautinio finansų centro ekspertas Vladimiras Rožankovskis interviu Sputnik radijui.

  "Kai vyko politiniai mūšiai su Vašingtonu, niekas nepasiekė situacijos, kai iš esmės būtų galima nutraukti šį projektą, nes nutraukti šio dujotiekio tiesimą galima tik tuo atveju, jei šalis, kuri inicijuoja tokį procesą, absoliučiai aiškiai paaiškintų, kokiu būdu ji kompensuos tiesioginius ir netiesioginius nuostolius... Tai pokalbis, kurio niekas, kaip aš suprantu, niekada nepradėjo", — pažymėjo ekspertas.

  Pasak jo, Trampas, kaip verslininkas, gerai supranta finansinę klausimo pusę, todėl apsiriboja tik skambiomis frazėmis.

  "Jis negali nesuprasti, kad, kai kalbama apie rimtus pinigus, jei yra noras ką nors pakeisti šiuose projektuose, reikia nedelsiant kalbėti apie pinigus. Kadangi niekas apie pinigus nieko nesakė, man tai buvo šioks toks defilė, reikėjo pasirodyti, tačiau iš tiesų pradžioje niekas neplanavo nutraukti šio dujotiekio tiesimo", — teigė ekspertas.

  Rožankovskis pabrėžė, kad JAV turėjo beveik metus, kad galėtų reikšti savo nepasitenkinimą projektu ir inicijuoti derybas dėl dujotiekio tiesimo nutraukimo, o kadangi tai nebuvo padaryta, tai reiškia, kad "nuo pat pradžių nebuvo planuota nutraukti projekto".

  Eksperto manymu, visi Europos partneriai suinteresuoti "Nord Stream-2" projekto įgyvendinimu.

  "Pradėjus eksploatuoti jie gauna galutinį atsiskaitymą, gali išsimokėti paskolomis, jie gauna bonusus, dar vieną projektą savo portfelyje. Dujotiekių pasaulyje iš tikrųjų nėra tiek daug, ir, žinoma, bet kuri įmonė nori turėti tokį portfelyje <...> Jie suinteresuoti ne pačiu procesu, o rezultatu", — padarė išvadą jis.

  Europos partneriai, dalyvaujantys "Nord Stream-2" dujotiekio statybose, deda visas pastangas, kad projektas būtų sėkmingai įgyvendintas. Pasak "Wintershall Dea" generalinio direktoriaus Mario Mereno, šiuo metu daugiau nei du iš 2,4 tūkstančių kilometrų vamzdžių buvo nutiesti Baltijos jūros dugnu. Taigi, nutiesti 83 proc. "Nord Stream-2" dujotiekio.

  "Nord Stream-2" projektas apima dviejų vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą iš Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jį planuojama baigti 2019 metais.

  Dujotiekio trasa buvo nutiesta per teritorinius vandenis arba Rusijos, Suomijos, Švedijos, Danijos ir Vokietijos išskirtines ekonomines zonas. "Nord Stream 2 AG" statybų leidimą liko gauti tik iš Danijos.

  Projektui aktyviai priešinasi Ukraina, bijanti prarasti pajamas iš Rusijos dujų tranzito, ir nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios nori tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES.

  Be to, naujoji Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen pareiškė, jog "Nord Stream-2" kelia grėsmę, kad ES taps per daug priklausoma nuo Rusijos energijos išteklių. Rusija ne kartą pareiškė, kad projektas absoliučiai komercinis ir konkurencingas.

  Šiaurės srautas-2
  © Sputnik /
  "Šiaurės srautas-2"
  Temos:
  Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (200)

  Dar šia tema

  Buvusi Austrijos URM vadovė tikisi, kad "Nord Stream-2" problemos išsispręs
  Vokietijos URM: "Nord Stream-2" bus įgyvendintas
  Danijai daromas spaudimas dėl "Nord Stream", pareiškė Putinas

  Svarbiausios temos