12:31 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Lenkijos valstybės pareigūno teigimu, šalies energetinių projektų plėtra leis atsikratyti priklausomybės nuo Rusijos dujų iki 2022 metų

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Lenkija visiškai atsisakys Rusijos dujų iki 2022 metų pabaigos, kai užbaigs naujo dujotiekio statybą ir išplės SGD terminalą, "Polskie Radio" sakė Piotras Naimskis, respublikos vyriausybės atstovas strateginės energetikos infrastruktūros klausimais.

  "Šiuo metu didžiausia dujų tiekimo dalis yra iš Rusijos. Tai yra ilgalaikis kontaktas, kurio mes atsisakysime 2022 metų pabaigoje", — sakė jis.

  Anot pareigūno, "mėlynojo kuro" importas bus vykdomas kitomis kryptimis, visų pirma, per Svinouiscio suskystintų gamtinių dujų terminalą ir "Baltic Pipe" dujotiekį, kurį planuojama baigti 2022 metais.

  "Šis dujotiekis, taip pat išplėstas terminalas yra mūsų strateginė išeitis iš esamos priklausomybės nuo rusų. Po 2022 metų ši problema bus išspręsta, visas dujų importas į Lenkiją vyks kita kryptimi", — apibendrino jis.

  Tokiomis kryptimis, pasak Naimskio, gali būti JAV ir Kataras.

  Lenkija ir Danija susitarė dėl "Baltic Pipe" statybos dar 2017 metais ir pasirašė atitinkamą memorandumą. Planuojama, kad projekto išlaidos sieks beveik 1,7 mlrd. eurų, o dujotiekio pajėgumas — dešimt milijardų kubinių metrų dujų per metus. "Baltic Pipe" paleidimas numatytas 2022 metais.
  Anksčiau paaiškėjo, kad Lenkijos dujotiekis greičiausiai susikirs su "Nord Stream-2", todėl Varšuva turės suderinti projektą su "Gazprom".
  Lenkija aktyviai prieštarauja "Nord Stream-2" statybai. Šalies ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis teigė, kad projektas tariamai "kelia grėsmę Vidurio Europos saugumui".

  Dar šia tema

  Tai ne verslas: Lenkija dėl ginčo su "Gazprom" nusilenkė Katarui
  Lenkija turės suderinti savo dujotiekį su "Gazprom", rašo žiniasklaida
  Lenkija atvira "Gazprom" siūlymams dėl dujų tiekimo
  Tegai:
  dujos, Rusija, Lenkija

  Svarbiausios temos