09:00 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Antrasis Ukrainos ir Baltarusijos regionų forumas, kuriame dalyvauja abiejų šalių prezidentai, vyks spalio 3–4 dienomis Žitomiro mieste

  VILNIUS, spalio 4 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis susitikime su Baltarusijos vadovu Aleksandru Lukašenka teigė, kad tarp šių dviejų "šalių nėra sienų", praneša RIA Novosti.

  Antrasis Ukrainos ir Baltarusijos regionų forumas, kuriame dalyvauja abiejų šalių prezidentai, vyks spalio 3–4 dienomis Žitomiro mieste.

  "Aš net galiu kalbėti ukrainiečių kalba, nes mes su Baltarusijos prezidentu Aleksandru Lukašenka suprantame vienas kitą, nes mūsų kalbos yra labai artimos. Aš tikrai labai patenkintas, kad mūsų šalys neturi sienų, aš kalbu pirmiausia apie žmones. Mūsų žmonės draugiški, mūsų žmonės yra artimi, vienodi", — sakė Zelenskis penktadienį per susitikimą su Lukašenka, kurį prezidento kanceliarija transliavo Facebook puslapyje.

  Zelenskis pažymėjo, kad, kaip ir visi ukrainiečiai, didžiuojasi, kad Ukraina ir Baltarusija palaiko tokius gerus santykius.

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad Baltarusija buvo priversta uždaryti sieną su Ukraina dėl padidėjusio ginklų srauto.

  "Mes turėjome aklinai uždaryti sieną su savo broliais ir artimaisiais, net labiau nei su Šiaurės Atlanto bloku, kuris mums nuo senų senovės tariamai atrodė priešas numeris vienas", — sakė Lukašenka.

  Anot jo, jei ginklas patenka į "paprastų ir ypač nacionalistiškai nusiteikusių žmonių rankas, laukite terorizmo".

  Praėjusiais metais, pasak Baltarusijos valstybės sienos komiteto, pasienyje su Ukraina buvo konfiskuota daugiau kaip 800 šaudmenų ir 76 ginklai.

  Tada Lukašenka nurodė sustiprinti šalies pietinių sienų apsaugą ir neatmetė galimybės didinti pasieniečių skaičių, nes žino, "kiek iš ten šiandien Baltarusijai kyla blogio, įskaitant gabenamus ginklus".

  Be to, Lukašenka pareiškė, kad Baltarusija aktyviai identifikuoja teroristus ir nėra suinteresuota jų finansavimu. Baltarusijos vadovas priminė, kad jo šalis yra patikimas forpostas nustatant užsienio teroristus ir kovotojus.

  Padėtis Ukrainoje

  2014 metų pavasarį Kijevo valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Luhansko ir Donecko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje.

  Kai kurios Vakarų šalys, tarp jų ir Lietuva, teikia karinę paramą Kijevui. Vasarį Lietuvos valdžia ketino Ukrainai nemokamai perduoti šaudmenis, skirtus sovietmečiu pagamintiems šaulių ginklams — automatams ir kulkosvaidžiams.

  Tuo tarpu Maskva ne kartą pabrėžė, kad ginklų tiekimas Ukrainai gali lemti tolesnę konflikto eskalaciją ir trukdyti įgyvendinti Minsko susitarimus.

  Tačiau kai kurios Vakarų šalys vis tiek parduoda ir tiekia ginklus Kijevui.

  Dar šia tema

  Baltarusijos prezidentas pareiškė esąs pasirengęs įvesti taikdarius į Donbasą
  Padėsime nafta ir dujomis: kaip Lietuva įkalbinėjo Minską ginčytis su Rusija
  Linkevičius ir ES atstovė atšaukė vizitą į Baltarusiją
  Tegai:
  Aleksandras Lukašenka, Vladimiras Zelenskis, Baltarusija, Ukraina

  Svarbiausios temos