16:54 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Kaip pažymėjo Moskalis, policijos pareigūnai dabar atima pasą, jei jo savininkas nemoka vengrų kalbos

  VILNIUS, spalio 5 — Sputnik. Buvęs Užkarpatės regiono gubernatorius Genadijus Moskalis teigė, kad Vengrija atima pasus, kurie buvo išduoti Ukrainos gyventojams.

  Kaip interviu "Oboz.tv" teigė buvęs gubernatorius, priežastis buvo ta, kad dažnai ES šalies pasus gaudavo ne etniniai vengrai, o ukrainiečiai su padirbtais dokumentais, kuriuose teigiama, kad šių žmonių protėviai gyveno Užkarpatėje, kai teritorija buvo Vengrijos arba Austrijos dalis. 

  "Dabar teismai vyksta vienas po kito. Jie suteikė galimybę perduoti vengrų kalbos žinių egzaminą kaimo, miesto, miesto tarybų pirmininkams, taip pat priimti priesaiką ir panašiai. Paaiškėjo, kad daugiau nei pusė pasų buvo išduoti tiems, kas nėra etniniai vengrai, nemoka kalbos, gyvena Kijeve ar kur nors kitur", — teigė Moskalis.

  Jis paaiškino, kad policijos pareigūnai dabar atima pasą, jei jo savininkas nemoka vengrų kalbos.

  Buvęs gubernatorius pridūrė, kad vengrų kalbą išmokti gana sunku, tačiau pažymėjimą, nurodantį, kad tėvai 1939–1944 metais gyveno Užkarpatėje, galima nusipirkti už kyšį.

  Moskalis taip pat teigė, kad kiekviename "Vengrijos prezidento žinyno" numeryje du ar trys puslapiai skirti pranešimams apie pilietybės atėmimą. "Dabar, jei jie vienam duoda, tai 10–20 kitų atima", — sakė jis.

  2018 metų rugsėjį kilo diplomatinis skandalas dėl to, kad Vengrijos konsulas tariamai išduodavo pasus ukrainiečiams ir skatino juos prisiekti ištikimybę Vengrijai. Vėliau paaiškėjo, kad diplomatas dalijo ne pasų, o dokumentų, reikalingų pilietybei gauti, rinkinį.

  Tačiau incidentas sukėlė konfliktą, dėl kurio Ukraina išsiuntė iš šalies Vengrijos konsulą. Vengrija atsakė tuo pačiu. Ukraina grasino ryžtingai reaguoti į panašius kaimyninės valstybės valdžios institucijų veiksmus.

  Dar šia tema

  Ukrainietiška grėsmė Lietuvai — mitas ar realybė?
  Kad supykdytų Rusiją, sukūrė sau problemą. Estija pavargo nuo ukrainiečių
  Zelenskis teigė, kad tarp Ukrainos ir Baltarusijos nėra sienų
  Tegai:
  pasas, Užkarpatė, Vengrija

  Svarbiausios temos