14:19 2020 Rugpjūčio 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  54

  Sekmadienį pagrindinėje Kijevo Nepriklausomybės aikštėje susirinko apie 10 tūkstančių "Šteinmejerio formulės" priešininkų

  VILNIUS, spalio 6 — Sputnik. Mitingas prieš "Šteinmejerio formulę" Donbase vyko daugiau nei 20 Ukrainos miestų, praneša televizijos kanalas "Priamoj".

  Sekmadienį pagrindinėje Kijevo Nepriklausomybės aikštėje susirinko apie 10 tūkstančių "Šteinmejerio formulės" priešininkų. Organizatoriai pažymi, kad šis mitingas yra įspėjamasis.

  "Sustabdysime kapituliaciją. Daugiau kaip 20 miestų prisijungė prie mitingo", — sakoma televizijos kanalo siužete.

  Charkove į akciją atvyko daugiau nei 500 žmonių. Protestuotojai taip pat parašė kreipimąsi į regioninę tarybą, reikalaudami surengti neeilinę sesiją, kad vietos valdžios institucijos pareikštų savo nuomonę apie "Šteinmejerio formulę".

  Be to, panašūs veiksmai vyko Lvove, Odesoje, Užhorode, Mykolajive, Chersone, Mariupolyje, Ternopolyje, Rivnėje, Chmelnickyje, Kropivnickyje, Dnipre ir kituose Ukrainos miestuose.

  Spalio pradžioje Ukraina, DLR ir LLR pasirašė "Šteinmejerio formulę". Šalių susitarimas buvo viena iš kelių "Normandijos ketverto" derybų sąlygų. Šis dokumentas įtvirtina ypatingo statuso Donbasui suteikimo, galimos amnestijos bei rinkimų nepripažintose respublikose nuostatus.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas balandžio 24 dieną pasirašė dekretą dėl supaprastinto Rusijos pasų išdavimo nepripažintų LLR ir DLR gyventojams. Jis sakė, kad Rusija neketina sukelti rūpesčių Kijevui, bet situacija, susijusi su piliečių teisėmis Donbase, peržengia visas ribas.

  2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. JTO duomenimis, konflikto aukomis jau tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nėra Ukrainos vidaus konflikto dalis ir nėra prisidėjusi prie įvykių Donbase.

  Dar šia tema

  Baltarusijos prezidentas pareiškė esąs pasirengęs įvesti taikdarius į Donbasą
  Zelenskis iš JT tribūnos apkaltino Rusiją vykdant karą prieš Ukrainą
  Ukraina pasirašė "Šteinmejerio formulę"
  Tegai:
  mitingas, Kijevas, Ukraina

  Svarbiausios temos