04:26 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  65

  Plano autoriai susirūpinę dėl to, kad Rusija neseniai modernizavo Juodosios jūros laivyną ir subūrė pajėgas šalies pietuose, todėl siūlo priemones, skirtas kovoti su "Rusijos grėsme"

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. JAV vyriausybės analizės centras "RAND Corporation" paskelbė ataskaitą, kurioje pristatoma Rusijos "sutramdymo" Juodosios jūros regione strategija.

  Autoriai pažymi, kad neseniai Rusija "modernizavo savo Juodosios jūros laivyną ir padidino pajėgas šalies pietuose".

  Anot centro ekspertų, norint neutralizuoti Rusijos įtakos stiprėjimą regione, Bulgarijoje ir Rumunijoje būtina dislokuoti oro gynybos sistemas ir įrengti pakrančių raketų sistemas. Be to, siekiant padidinti šių šalių gynybinius pajėgumus, siūloma išplėsti NATO pratybas, dalyvaujant Ukrainai ir Gruzijai.

  Ataskaitoje taip pat teigiama, kad aljansas gali pasiekti savo tikslą perkeldamas "kovą" su Rusija į kitą regioną, kur ji yra pažeidžiamesnė. Pažymima, jog tokiu būdu NATO Kremliui leis suprasti, kad "tolesnė Rusijos Federacijos agresija" Juodosios jūros regione turės pasekmių.

  Ekspertai taip pat siūlo naudoti nekarinius metodus, pavyzdžiui, remti ekonominius projektus, integracijos iniciatyvas ir padėti plėtoti regioninę infrastruktūrą.

  Vakarai nuolat skelbia didėjančią "Rusijos grėsmę". Visų pirma, Rytų Europos šalys, kurios tiesiogiai ribojasi su Rusija, prašo NATO sudaryti karinius kontingentus.

  Maskva pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. Gynybos išlaidos taip pat auga dalyvaujančiose šalyse — pernai jos viršijo vieną trilijoną dolerių, tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos išlaidos šioje srityje.

  Savo ruožtu Rusija ne kartą Vakarų šalims leido suprasti, kad nesiruošia nieko pulti. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO naudojasi esama padėtimi, kad sutelktų savo karines pajėgas rytiniame flange.

  Juodosios jūros laivynas
  © Sputnik /
  Juodosios jūros laivynas

  Dar šia tema

  JAV vadina Kaliningradą atakos taikiniu karo su Rusija atveju
  Spalį į Lietuvą "atgrasymui ir pratyboms" atvyks per 500 JAV karių
  Nausėda papasakojo, kiek laiko užtruktų okupuoti Lietuvą
  Tegai:
  JAV, Rusija

  Svarbiausios temos