00:10 2020 Rugsėjo 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  77

  Pasak Etninių santykių ir viešosios diplomatijos komiteto vadovo Jurijaus Gempelio, agresyvi JAV politika provokuoja ginklavimosi varžybas pasaulyje

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. JAV turėtų pradėti rengti planą atgrasyti NATO, o ne Rusiją, nes aljanso plėtra verčia kitas valstybes didinti savo gynybinius pajėgumus, sakė Krymo etninių ryšių ir viešosios diplomatijos komiteto vadovas Jurijus Gempelis. Apie tai rašo RIA Novosti.

  Anksčiau JAV vyriausybės analitikos centras "RAND Corporation" paskelbė Rusijos "sulaikymo" Juodosios jūros regione strategijos ataskaitą. Dokumento autoriai susirūpinę, kad neseniai Maskva modernizavo Juodosios jūros laivyną ir padidino savo pajėgas pietinėje karinėje apygardoje. Ekspertai siūlo dislokuoti oro gynybos ir pakrančių raketų sistemas Rumunijoje ir Bulgarijoje, taip pat išplėsti NATO pratybas ir tiekti pagalbą plėtojant Ukrainos ir Gruzijos gynybinius pajėgumus.

  "Kiekvienai valstybei rūpi savo sienų saugumas, ir ne JAV turi nurodyti, kur Rusijai savo teritorijoje galima stiprinti pozicijas. JAV turėtų pradėti rengti planą, kaip sulaikyti NATO, nes aljanso karinės bazės vis labiau artėja prie Rusijos sienų. Todėl natūralu, kad mūsų kariuomenė turi būti pasiruošusi imtis kovinių veiksmų ir atremti bet kokią grėsmę", — pasakojo Gempelis.

  Anot jo, agresyvi JAV politika provokuoja ginklavimosi varžybas pasaulyje.

  Tankas Т-90МС
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  Vakarai nuolat skelbia didėjančią "Rusijos grėsmę". Visų pirma, Rytų Europos šalys, kurios tiesiogiai ribojasi su Rusija, prašo NATO sudaryti jose karinius kontingentus.

  Maskva pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. Gynybos išlaidos taip pat auga dalyvaujančiose šalyse — pernai jos viršijo vieną trilijoną dolerių, tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos išlaidos šioje srityje.

  Savo ruožtu Rusija ne kartą Vakarų šalims leido suprasti, kad nesiruošia nieko pulti. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO naudojasi esama padėtimi, kad sutelktų savo karines pajėgas rytiniame flange.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

  Dar šia tema

  Ekspertas: Rusijos karinės pratybos visiškai atviros NATO šalims
  Ekspertas: NATO ir JAV turi "suvirškinti" stulbinančią Putino iniciatyvą
  NATO pripažino Rusijos technologinius pasiekimus
  Belaukiant smūgio. NATO ruošiasi Rusijos puolimui Europoje
  Tegai:
  ginklavimosi varžybos, JAV, Krymas

  Svarbiausios temos