21:02 2020 Spalio 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (380)
  27

  Šių metų tyrimas yra svarbus kuriant naujus, daug žadančius kovos su anemija, vėžiu ir daugeliu kitų ligų metodus

  VILNIUS, spalio 7 — Sputnik. Viljamas Kilinas (William Kaelin), Piteris Ratklifas (Peter Ratcliffe) ir Gregas Semenza (Gregg Semenza) gavo Nobelio medicinos ir fiziologijos premiją už atradimus, kaip ląstelės jaučia deguonies prieinamumą ir prisitaiko prie jo. Tai paskelbė Nobelio komitetas Stokholme veikiančiame Karolinskos institute.

  Kaip pažymima pranešime spaudai, nors esminė deguonies svarba gyvybei buvo suvokta seniai, tai, kaip ląstelės prisitaiko prie šių dujų lygio pokyčių, dar nebuvo žinoma. Mokslininkai išsiaiškino, kad yra molekulinis mechanizmas, kuris reguliuoja genų aktyvumą reaguojant į įvairius deguonies lygius.

  "Šių metų laureatų atlikti atradimai yra nepaprastai svarbūs fiziologijai ir davė pagrindą kurti naujus, daug žadančius kovos su anemija, vėžiu ir daugeliu kitų ligų metodus", — teigiama pranešime.

  Šią savaitę premija taip pat bus įteikta fizikos, chemijos ir literatūros sričių laureatams. Penktadienį bus paskelbtas Nobelio taikos premijos laureato vardas. Buvusio Prancūzijos prezidento Žako Širako rėmėjai pasiūlė jį priskirti prie šios nominacijos.

  Apdovanojimų ceremonija vyks gruodžio 10 dieną, švedų verslininko, išradėjo ir Nobelio premijos įkūrėjo Alfredo Nobelio mirties dieną.

  Šiemet premija siekė devynis milijonus Švedijos kronų (apie 827 tūkst. eurų).

  Temos:
  Medicina ir sveikata (380)

  Dar šia tema

  Mirė buvęs Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas
  Pica galima gydytis, o chirurgus — dresiruoti: Antinobelio premijos rezultatai
  Trampas pasiskundė, kad jam nesuteikia Nobelio premijos
  Tegai:
  Švedija, medicina, Nobelio premija

  Svarbiausios temos