18:08 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  87

  ESBO įgaliotinis Martinas Saidikas pabrėžė, kad derėtų atsiminti, jog Tarybų Sąjungos metais pusiasalis beveik 30 metų buvo buvo RTFSR dalis, paskui 37 metus — kaip Ukrainos TSR dalis, "o prieš tai buvo Rusijos imperija"

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) įgaliotinis Martinas Saidikas per Austrijoje, Zalcburge, vykusiame Europos viršūnių susitikime surengtą tarptautinį forumą priminė, kad Krymo pusiasalis iki tol, kol buvo įtrauktas į Ukrainos TSR, jau priklausė Rusijai, pranešė agentūra "Ukrinform".

  Diskusijos metu Saidikas buvo paprašytas pakomentuoti 2014 metais Kryme vykusį referendumą dėl susivienijimo su Rusija. Jis atsisakė komentuoti šią temą.

  "Aš prašau jūsų suprasti, kad aš neišsakau savo pozicijos Krymo tema, nes esu specialusis atstovas, o mano atsakomybės sritis yra Donbasas", — aiškino ESBO specialusis įgaliotinis.

  Po kurio laiko Saidikas dar kartą kalbėjo, pažymėdamas, kad susirinkusiems derėtų atsiminti, jog Tarybų Sąjungos metais pusiasalis beveik 30 metų buvo RTFSR dalis, paskui 37 metus — kaip Ukrainos TSR dalis, "o prieš tai buvo Rusijos imperija".

  Po to salėje buvęs Ukrainos ambasadorius Austrijoje Aleksandras Ščerba "išreiškė apmaudą" dėl ESBO specialiojo įgaliotinio pozicijos.

  Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų balsavo už prisijungimą prie Rusijos.

  Ukraina vis dar laiko Krymą savo, tačiau laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už prisijungimą prie Rusijos. Anot Vladimiro Putino, Krymo klausimas yra "visiškai uždarytas".

  Dar šia tema

  Krymas sureagavo į Kijevo idėją sujungti Baltijos ir Juodąją jūras
  Krymas įvardijo sąlygą, kad būtų nustatyta jūros siena su Ukraina
  Lukašenka pareiškė, kad Kijevas niekada nesusigrąžins Krymo
  Krymas Trampo pažadą "grąžinti" pusiasalį Ukrainai laiko beprasmiu
  Į Krymą atvyksta didelė Vakarų šalių delegacija
  Kryme padaugėjo užsienio turistų
  Tegai:
  TSRS, Krymas, ESBO

  Svarbiausios temos