06:24 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1025
 • RUB70.8212
  JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

  Trampas paskelbė JAV pasitraukimą iš "absurdiškų nesibaigiančių karų"

  © AFP 2019 / BRENDAN SMIALOWSKI
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  4610

  Anot Amerikos vadovo, dabar išspręsti situaciją regione — kaimyninių šalių ir konflikto dalyvių užduotis

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas, komentuodamas situaciją Sirijoje, teigė, kad Vašingtonui atėjo laikas "pasitraukti iš absurdiškų ir begalinių karų" ir grąžinti JAV kareivius namo.

  "Kurdai kovojo su mumis, bet už tai jiems buvo sumokėta nemaža pinigų ir [duota — Sputnik] įranga. Jie dešimtmečiais kovojo su Turkija... Laikas mums išeiti iš šių absurdiškų begalinių karų (daugelis jų vyksta tarp genčių) ir grąžinti mūsų kareivius namo", — Twitter'yje parašė Trampas.

  Jis taip pat pridūrė, kad Turkija, Europa, Sirija, Iranas, Irakas, Rusija ir kurdai dabar turėtų spręsti, ką jie darys su teroristų organizacijos "Islamo valstybė"* (IS) kovotojais.

  Anksčiau Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas paskelbė apie savo ketinimą vykdyti operaciją Sirijos šiaurėje, į rytus nuo Eufrato. Jos tikslas — išvalyti Sirijos ir Turkijos sieną nuo gynybos pajėgų, sukurti ten saugumo zoną, tada apgyvendinti Turkijoje esančius pabėgėlius iš Sirijos.

  Savo ruožtu Vašingtonas pareiškė, kad nepalaikys Turkijos karinės operacijos šiaurės Sirijoje ir nedalyvaus joje. Baltieji rūmai pranešė, kad JAV kariuomenė nebus įsikūrusi netoli operacijos vietos.

  Konfliktas Sirijoje tęsiasi jau aštuonerius metus. 2015 metais į Rusijos vadovybę kreipėsi Sirijos lyderis Bašaras al-Asadas su prašymu suteikti karinę paramą. Nuo tų metų rugsėjo pabaigos Rusijos pajėgos pradėjo iš oro atakuoti teroristų infrastruktūrą.

  2017 metų pabaigoje buvo paskelbta, kad "Islamo valstybė"* nugalėta. Pasak ekspertų, dabar reikia spręsti pagrindinius politinio sureguliavimo, Sirijos atkūrimo ir pabėgėlių sugrįžimo klausimus.

  * Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

  Dar šia tema

  JAV pažadėjo Lietuvai paramą blokuojant Astravo AE energijos tiekimą
  JAV pranašauja, kad dėl energijos tiekimo padidės Rusijos įtaka ES
  Ekspertas: JAV supranta, kad joms sunku konkuruoti su Rusija Juodojoje jūroje
  Tegai:
  karas, Sirija, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos