01:42 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1980
 • RUB91.1439
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  102

  Šis mokslininkų darbas buvo pirmasis, kuris nustatė tikslų ryšį tarp elektroninių cigarečių rūkymo ir vėžio

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Niujorko universiteto Medicinos mokyklos mokslininkai nustatė, kad elektroninių cigarečių dūmai sukelia plaučių vėžį pelėms, pirmadienį paskelbtas tyrimas pirmajame Amerikos moksliniame žurnale "Proceedings of the National Academy of Sciences".

  Šis darbas buvo pirmasis, kuris nustatė tikslų ryšį tarp elektroninėse cigaretėse esančio nikotino ir vėžio. Mokslininkai nustatė, kad "garinimas" pažeidžia pelių DNR ir sukelia joms plaučių vėžį bei galbūt šlapimo pūslės naviką.

  Tyrimo rezultatai parodė, kad iš 40 pelių, kurios 54 savaites buvo paveiktos elektroninių cigarečių su nikotinu dūmais, 22,5 proc. iš jų susirgo plaučių vėžiu, o 57,5 proc. — ikivėžiniais šlapimo pūslės sutrikimais.

  "Galima numatyti, kad garinant elektronines cigaretes, laikui bėgant gali išsivystyti įvairių rūšių ligos. Po daugelio metų gali atsirasti vėžys", — teigė projekto vadovas tyrėjas Mun Šong Tan.

  Elektroninė cigaretė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Виталий Белоусов

  Anksčiau Sputnik Lietuva rašė, kad amerikiečių mokslininkai atliko tyrimą, kuriame teigiama, kad rūkant elektronines cigaretes gali pakisti širdies ir kraujagyslių sistema. Jie sužinojo, kad net po pirmo ir vienintelio sveiko žmogaus "veipinimo", kraujotaka šlaunies arterijose keičiasi.

  Tačiau mokslininkai negalėjo tiksliai nustatyti, kuri medžiaga sukelia panašią reakciją. Kartu jie teigia, kad tyrimas rodo, jog elektroninės cigaretės gali pakenkti kūnui, net jei jose nėra nikotino.

  Nuo šių metų kovo mėnesio Lietuvoje buvo padidinti akcizai tabako gaminiams. Pirmą kartą buvo įvestas mokestis už elektronines cigaretes — 0,12 euro už mililitrą.

  Dar šia tema

  Seimas susirūpino dėl masiško elektroninių cigarečių rūkymo mokyklose
  Mokslininkai papasakojo apie naujus elektroninių cigarečių pavojus
  Elektroninės cigaretės nepašalina priklausomybės, teigia kardiologas
  Tegai:
  mokslininkai, vėžys, cigaretės

  Svarbiausios temos