04:01 2020 Kovo 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB86.3819
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  60

  Kitų metų pavasarį Šiaurės Atlanto aljansas rengs didelio masto karines pratybas tiesiai prie Baltarusijos sienų

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigė, kad Minskas yra susirūpinęs dėl 2020 metais numatytų plataus masto NATO pratybų prie Baltarusijos sienų, rašo RIA Novosti.

  "Kitų metų pavasarį Šiaurės Atlanto aljansas rengs didelio masto karines pratybas tiesiai prie Baltarusijos sienų", — antradienį Minske vykusioje tarptautinėje konferencijoje "Europos saugumas: atsitraukite nuo bedugnės krašto" sakė Baltarusijos prezidentas.

  Anot jo, tai bus didžiausios pastarųjų metų pratybos netoli Baltarusijos.

  "Tokio masto pratybų šalia mūsų sienų dar nebuvo", — pridūrė Lukašenka ir neatmetė galimybės, kad kontingento skaičius gali būti "du ar net tris kartus didesnis už deklaruojamą".

  "Kokį retorinį klausimą galiu užduoti šiuo klausimu... Nežinau, kam to reikia", — sakė jis.

  Vakarai nuolat skelbia didėjančią "Rusijos grėsmę". Visų pirma, Rytų Europos šalys, kurios tiesiogiai ribojasi su Rusija, prašo NATO sudaryti jose karinius kontingentus.

  Maskva pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. Gynybos išlaidos taip pat auga dalyvaujančiose šalyse — pernai jos viršijo vieną trilijoną dolerių, tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos išlaidos šioje srityje.

  Savo ruožtu Rusija ne kartą Vakarų šalims leido suprasti, kad nesiruošia nieko pulti. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO naudojasi esama padėtimi, kad sutelktų savo karines pajėgas rytiniame flange.

  NATO: plėtros istorija
  © Sputnik /
  NATO: plėtros istorija

   

  Tegai:
  Baltarusija, Aljansas

  Svarbiausios temos