03:54 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  32

  Kaip pažymėjo Švedijos karališkosios mokslų akademijos Nobelio komitetas, šių metų apdovanojimų laimėtojai pakeitė supratimą apie Visatą

  VILNIUS, spalio 8 — Sputnik. Švedijos karališkosios mokslų akademijos Nobelio komitetas paskelbė 2019-ųjų fizikos laureatus.

  Nobelio premija pasidalino kanadietis James'as Peebles'as, dirbantis JAV, kuris buvo apdovanotas už "teorinius Visatos evoliucijos tyrinėjimus", taip pat šveicarai Didier Queloz'as ir Michel'is Mayor'as už "egzoplanetos, t. y. planetos, esančios už Saulės sistemos ribų", atradimą.

  2019-ųjų Nobelio medicinos laureatų paskelbimas
  © AFP 2020 / JONATHAN NACKSTRAND

  Pažymima, kad šių metų laureatai pakeitė supratimą apie Visatą. Peebles'o atradimai padėjo suprasti, kaip Visata vystėsi po Didžiojo sprogimo, o Šveicarijos mokslininkai tyrinėdami mūsų galaktiką ieškojo nežinomų planetų.

  Apdovanojimų ceremonija vyks gruodžio 10 dieną, švedų verslininko, išradėjo ir Nobelio premijos įkūrėjo Alfredo Nobelio mirties dieną.

  Spalio 7 dieną Viljamas Kilinas (William Kaelin), Piteris Ratklifas (Peter Ratcliffe) ir Gregas Semenza (Gregg Semenza) gavo Nobelio medicinos ir fiziologijos premiją už atradimus, kaip ląstelės jaučia deguonies prieinamumą ir prisitaiko prie jo. Tai paskelbė Nobelio komitetas Stokholme veikiančiame Karolinskos institute.

  Šią savaitę premija taip pat bus įteikta fizikos, chemijos ir literatūros sričių laureatams. Penktadienį bus paskelbtas Nobelio taikos premijos laureato vardas.

  Šiemet premija siekė devynis milijonus Švedijos kronų (apie 827 tūkst. eurų).

  Dar šia tema

  Lietuvių rašytoja gavo ES literatūros premiją
  Tegai:
  Stokholmas, fizika, Nobelio premija

  Svarbiausios temos