07:48 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Naujai sukurtas teleskopas buvo pristatytas į TKS rugpjūčio mėnesį su bepiločiu erdvėlaiviu "Sojuz MS-14".

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Tarptautinis ultravioletinių spindulių teleskopas "UV atmosfera", kurį sukūrė Rusijoje trumpalaikių blyksnių tyrimams, skirtas tirti trumpus blyksnius žemės atmosferoje, pradėjo darbą Tarptautinėje kosminėje stotyje, iš jos buvo gauti pirmieji moksliniai duomenys, RIA Novosti pasakojo Maskvos valstybinio universiteto Branduolinės fizikos tyrimų instituto spaudos tarnyboje.

  Saulė, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Владислав Адамовский.

  Teleskopas buvo pristatytas į TKS rugpjūčio mėnesį bepiločiu erdvėlaiviu "Sojuz MS-14".

  Spalio 7 dieną Rusijos kosmonautas Olegas Skripočka įrengė kosminio eksperimento "UV atmosfera" (Mini-EUSO) mokslinę įrangą į "Zvezda" tarnybinį TKS modulį. Apie 21:40  prasidėjo pirmoji eksperimento sesija. Po 30 sekundžių veikimo prietaiso matymo lauke buvo užfiksuoti pirmieji galingi ultravioletinių spindulių blyksniai Žemės atmosferoje", — sakė atstovas. spaudai.

  Jis pažymėjo, kad per 13 valandų buvo sukaupta daugiau kaip 13 gigabaitų duomenų, kai kuriuos iš jų jau buvo gavusi TKS Skrydžių valdymo centras ir perdavė Maskvos valstybinio universiteto Branduolinės fizikos tyrimų instituto ir JEM-EUSO bendradarbiavimui tyrinėjant ir analizuojant instrumento veikimą.

  "UV atmosferos" teleskopą sukūrė Maskvos valstybinio universiteto Branduolinės fizikos tyrimų instituto darbuotojai, Maskvos valstybinio universiteto Fizikos fakulteto studentai ir jų kolegos iš Italijos iš "Tor Vergata" universiteto, vykdydami JEM-EUSO tarptautinį bendradarbiavimą.

  Vasario mėnesį Branduolinės fizikos tyrimų instituto direktorius Michailas Panasiukas RIA Novosti pasakojo, kad "UV atmosferos" teleskopo optika ir lęšiai buvo gaminami Italijoje ir Japonijoje, elektronika — Rusijoje, o teleskopas surinktas Branduolinės fizikos tyrimų institute.

  Anot jo, teleskopas tirs trumpalaikius reiškinius (trumpus sprogimus), kurie "užkemša" Žemės atmosferą ir neleidžia mokslininkams iš kosmoso registruoti kosminius spindulius.

  Šiuo metu skrydį į TKS atlieka rusai Aleksandras Skvorcovas ir Olegas Skripočka, amerikietės Kristina Kuk, Endriu Morgan ir Džesika Meir, taip pat italas Lukas Parmitano.

  Dar šia tema

  Mokslininkas paaiškino, kaip nustato, kad gyvūno rūšis išnyko
  Kas nutiks vandenynui, jei Antarktida ištirps? Mokslininkai paskelbė verdiktą
  Įvardyti Nobelio fizikos premijos laureatai
  Tegai:
  mokslo tyrimai, Žemė, Tarptautinė kosmine stotis (TKS)

  Svarbiausios temos