02:18 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1726
 • RUB86.6018
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Anksčiau Amsterdamas nenorėjo net girdėti apie galimą Ukrainos prisidėjimą lėktuvo katastrofoje, tačiau dabar įvyko nežymus pakitimas, mano politologas Aleksandras Dudčakas

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Anksčiau Nyderlanduose nenorėjo nieko girdėti apie Ukrainos vaidmenį 2014 metais įvykusioje MH17 katastrofoje, tačiau dabar įvyko tam tikras pakitimas, nors ir nežymus, sakė politologas, ekonomistas Aleksandras Dudčakas interviu Sputik radijui.

  "Aš manau, nereikia apgaudinėti savęs ir manyti, kad Olandijoje pasikeitė nuomonė dėl to, kas kaltas dėl įvykių prieš penkerius metus. Tai, kad jie dabar ėmėsi Kijevo vaidmens, vis gi šioks toks vadovavimasis sveiku protu, nes iš tiesų buvo padaryta rimtų pažeidimų. <...> Nors iš tikrųjų, anksčiau Nyderlanduose apie tai nieko nenorėjo girdėti, dabar kai kas pasikeitė ir jau kalbama apie poreikį ištirti Ukrainos vaidmenį šiuo klausimu", — sakė jis.

  Dudčakas pažymėjo, kad šioje byloje žinomas asmuo, vienas iš nepripažintos Donecko liaudies respublikos "oro gynybos dalinio" vadas Vladimiras Cemachas gali duoti parodymus.

  "Nors vėlgi to neverta tikėtis, nes pagal kai kuriuos dokumentus Olandijoje jis jau yra kaltinamasis. Vargu, ar asmuo norės važiuoti jau turėdamas kaltinamojo statusą", — pažymėjo politologas.

  Anksčiau Sputnik Lietuva pranešė, kad Nyderlandų Parlamento Atstovų rūmai ketina pradėti išsamų Ukrainos vaidmens 2014 metais įvykusioje MH17 katastrofoje tyrimą.

  Deputatai pareikalavo vyriausybės išsiaiškinti, kodėl Ukrainos valdžia neuždarė oro erdvės virš regiono. Iniciatyvai pritarė aštuonios frakcijos.

  Tuo tarpu šalies užsienio reikalų ministras Steph Blok pažymėjo, kad nemato tam "teisinio pagrindo". Anot jo, sunkumų sukelia tai, kad tam reikės "bendradarbiavimo ne tik iš Ukrainos, bet ir Rusijos pusės".

  Dar šia tema

  Malaizijos premjeras sukritikavo MH17 avarijos tyrimą
  Vokietijos detektyvas ketina aptarti su Malaizija medžiagos apie MH17 perdavimą
  Nyderlandų parlamentarai pareikalavo ištirti Ukrainos vaidmenį MH17 byloje
  Tegai:
  lėktuvo katastrofa, Ukraina, Nyderlandai

  Svarbiausios temos