23:02 2021 Sausio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  58

  Pagal pirminį teismo nuosprendį vyras turėjo gauti 680 tūkstančių JAV dolerių, tačiau pateikus apeliacinį skundą, prisiekusieji priteisė 8 milijardus

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Filadelfijoje prisiekusiųjų žiuri nurodė amerikiečių kompanijai "Johnson & Johnson" sumokėti aštuonių milijardų dolerių kompensaciją Merilando valstijos gyventojui, kuris pateikė ieškinį įmonei dėl to, kad ji tinkamai neįspėjo klientų apie antipsichozinio vaisto "Risperdal" vartojimo šalutinį poveikį ir riziką, praneša leidinys "The Wall Street Journal".

  Anot leidinio, Nikolas Miurėjus savo ieškinyje tvirtino, kad vaikystėje, nuo 2003 iki 2008 metų, jis vartojo vaistą "Risperdal", kuris vartojamas šizofrenijai ir bipoliniam sutrikimui gydyti, tačiau šis vaistas sukėlė šalutinį poveikį: jam išaugo krūtys.

  Ieškovo teigimu, įmonė žinojo apie riziką, tačiau tinkamai neinformavo vaistą išrašančių gydytojų.

  2015 metais prisiekusiųjų teismas šioje byloje priėmė pirmąjį verdiktą, priteisė išmokėti 1,75 mln. dolerių kompensaciją, vėliau suma buvo sumažinta iki 680 tūkst. dolerių.

  Tačiau ieškovas pateikė apeliaciją ir pagal naują sprendimą gaus aštuonis milijardus.

  Bendrovės atstovai teigė, kad jie ketina ginčyti teismo nutarimą ir reikalaus "panaikinti šį nepagrįstą verdiktą". Bendrovė teigė, kad suma buvo "absoliučiai nesulyginama" su pradine 680 tūkst. JAV dolerių kompensacija, ir pareiškė įsitikinusi, kad nuosprendis bus panaikintas.

  Dar šia tema

  Ispanijoje 16 vaikų išsivystė "Vilko sindromas" pavartojus nekokybiško vaisto
  Santaros klinikų miestelyje atsirado robotas-vaistininkas
  Siūloma kompensuojamuosius vaistus senjorams teikti nemokamai
  Tegai:
  vaistai, vyras, kompensacija

  Svarbiausios temos