18:26 2020 Lapkričio 27
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Kitas prekybos derybų tarp Pekino ir Vašingtono etapas numatytas spalio 10–11 dienomis, likus kelioms dienoms iki numatomo JAV muitų padidinimo prekėms iš Kinijos

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Viltys, kad tarp JAV ir Kinijos bus įgyvendintos derybos, greitai tirpsta, sakė Džonas Hardis (John Hardy), vyriausiasis "Saxo Bank" valiutų strategas. Apie tai rašo RIA Novosti autorė Marija Kniazeva.

  Kitas prekybos derybų tarp Pekino ir Vašingtono etapas numatytas spalio 10–11 dienomis, likus kelioms dienoms iki spalio 15 d. numatomo JAV muitų padidinimo prekėms iš Kinijos, kurių vertė — 250 mlrd. JAV dolerių, nuo 25 proc. iki 30 proc.

  Baltieji rūmai Vašingotne, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Екатерина Чеснокова

  Derybose iš JAV dalyvaus prekybos atstovas Robertas Laithaizeris (Robert Lighthizer) ir finansų sekretorius Stivenas Mnučinas (Steven Mnuchin), o Kinijos delegacijai vadovaus Valstybės tarybos pirmininko pavaduotojas Liu He.

  "Viltys sudaryti bent menką prekybos sandorį tarp JAV ir Kinijos greitai blėsta: prieš pat rytojaus derybų pradžią Amerika žengė keletą žingsnių prieš Kinijos kompanijas, akcijas ir asmenis", — komentare teigė Hardis.

  "JAV vyriausybė <...> įvedė sankcijas Kinijos bendrovėms, asmenims ir aktyvams. Tai akivaizdžiai nepadidins galimybės sudaryti gerą susitarimą", — aiškino jis.

  Be to, kad 28 Kinijos organizacijas (įskaitant aštuonias komercines IT organizacijas) įtraukė į "juodąjį sąrašą" neva už žmogaus teisių pažeidimus, JAV prezidento Donaldo Trampo administracija paskelbė draudimą į šalį atvykti tam tikriems Kinijos piliečiams už jų veiklą Sinjange. Galiausiai vyriausybė paskelbė apie planus panaikinti Kinijos akcijas iš JAV federalinių pensijų fondų, ir kitas priemones, aiškino jis.

  Anksčiau JAV Prekybos departamentas paskelbė, kad įtraukia 28 kinų organizacijas į "juodąjį sąrašą", paaiškindamas, kad šių organizacijų įtraukimo į "juodąjį sąrašą" priežastis yra uigūrų "teisių pažeidimas". Šių veiksmų pasekmė bus papildomi prekybos su šiomis organizacijomis licencijavimo apribojimai.

  Be to, spalio 8 dieną valstybės sekretorius Maikas Pompėjas (Mike Pompeo) pareiškė, kad JAV įvedė vizų apribojimus Kinijos vyriausybės ir Kinijos komunistų partijos nariams, kurie laikomi prisidėję prie uigūrų ir kitų tautinių mažumų teisių pažeidimų šalyje.

  "Bloomberg" taip pat pranešė, kad Donaldo Trampo administracija diskutuoja apie galimą kapitalo srautų į Kiniją ribojimą, ypač atkreipdama dėmesį į JAV vyriausybių pensijų fondų investicijas.

  Tarp didžiausių pasaulio ekonomikų — JAV ir Kinijos — vadinamasis prekybos karas vyksta nuo 2018 metų. Per tą laiką šalys ne kartą sėdėjo prie derybų stalo. Derybose buvo pasiekta tam tikra pažanga, tačiau netrukus vėl padidėjo importo muitai.

  Paskutinės JAV ir Kinijos prekybos derybos įvyko liepos 31 dieną. Šalims nepavyko pasiekti pažangos, o prekybos konfrontacija tik paaštrėjo. Naujieji JAV ir Kinijos abipusiai muitai įsigaliojo rugsėjo 1 dieną. Kitas prekybos derybų turas numatomas spalio 10–11 dienomis.

  Dar šia tema

  JAV ambasadorius Rusijoje ragina plėsti prekybą tarp abiejų šalių
  Lietuva liks be Centrinės Azijos tranzito
  Tegai:
  sandoris, prekyba, Kinija, JAV

  Svarbiausios temos