18:16 2020 Liepos 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1329
 • RUB80.1470
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  68

  Turkijos prezidentas paskelbė apie "Taikos šaltinio" operacijos pradžią bei patvirtino, kad valstybė ketina sukurti saugią zoną, kur ateityje bus galima apgyvendinti pabėgėlius

  VILNIUS, spalio 9 — Sputnik. Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas paskelbė karinės operacijos "Taikos šaltinis" Sirijoje, nukreiptos prieš Kurdistano darbininkų partiją ir "Islamo valstybę"*, pradžią.

  "Mūsų tikslai yra sunaikinti teroristų koridorių, kurį jie bando sukurti prie mūsų pietinių sienų. <...> Operacija "Taikos šaltinis" neutralizuos terorizmo grėsmes Turkijai ir padės sukurti saugią zoną, palengvinančią Sirijos pabėgėlių grįžimą į savo namus. Mes išlaikysime teritorinį Sirijos vientisumą ir išlaisvinsime regiono žmones nuo teroristų gniaužtų", — "Twitter" parašė Turkijos vadovas.

  Anot Sirijos valstybinės televizijos, Turkijos armija pradėjo oro atakas prieš Ras al-Ain miestą, esantį Hasekės provincijos šiaurės vakaruose, taip pat buvo užpultas miesto apylinkėse esantis al-Majrafa kaimas ir SDF pozicija al-Mašrafa ir Harbat al-Banat kaimuose. Pasak televizijos kanalo "Ikhbariya", pastebimas padidėjęs pabėgėlių iš Ras al-Aino srautas.

  Erdoganas praėjusią savaitę pareiškė, kad sprendimas dėl Turkijos operacijos Sirijos šiaurėje, į rytus nuo Eufrato, gali būti priimtas artimiausiomis dienomis. Turkijos prezidentas pažymėjo, kad pagrindiniai Ankaros tikslai bus išvalyti Sirijos sieną su Turkija nuo Sirijos kurdų savigynos pajėgų, sukurti ten saugumo zoną ir apgyvendinti Sirijos pabėgėlius, kurių Turkija "negali amžinai išlaikyti".

  Vašingtonas savo ruožtu atsisakė dalyvauti karinėje Ankaros operacijoje ir paskelbė apie kariuomenės išvedimą. Kaip pabrėžė "Sirijos demokratinių pajėgų" arabų-kurdų padalinių atstovai, JAV tokiu būdu pažeidė susitarimus su kurdų pajėgomis.

  Oficialus Damaskas ne kartą smerkė Turkijos politiką Sirijos šiaurėje.

  * Rusijoje uždrausta teroristų organizacija

  Dar šia tema

  Rusijos URM vadovas pareiškė apie karo Sirijoje pabaigą
  Sirijoje įvyko Rusijos oro gynybos sistemos S-500 bandymai
  Trampas paskelbė JAV pasitraukimą iš "absurdiškų nesibaigiančių karų"
  Tegai:
  Islamo valstybė, Sirija, Turkija

  Svarbiausios temos