04:33 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Baidenas trečiadienį paragino apkaltinti Trampą, kuris tariamai reikalavo Ukrainos valdžios institucijų tyrimo prieš Baideną

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas išjuokė savo galimą varžovą 2020 metų prezidento rinkimuose Džo Baideną, kuris pareikalavo apkaltos prezidentui, praneša RIA Novosti.

  Demokratas Baidenas trečiadienį paragino apkaltinti Trampą, kuris tariamai reikalavo Ukrainos valdžios institucijų tyrimo prieš Baideną.

  "Koks apgailėtinas reginys! Mieguistas Džo Baidenas, kuris kartu su sūnumi Hanteriu ir nekenkdamas Amerikos mokesčių mokėtojams apiplėšė mažiausiai dvi šalis už milijonus dolerių ir vis dar ragina prieš mane iškelti apkaltą. Nors aš nieko blogo nepadariau", — rašė Trampas.

  Anot jo, Baidenas neturėjo kito pasirinkimo, nes jo galimybė tapti prezidentu žlunga.

  Demokratai, anksčiau pradėję apkaltą Trampui Atstovų rūmuose, teigė, kad tokie raginimai tik patvirtina prezidento kaltę. Jų nuomone, jis bando organizuoti kitų šalių įsikišimą į JAV rinkimus, kad surinktų kaltinimus ir įrodymus, kuriuos galėtų pateikti Baideno vyresniojo — vieno pagrindinių Demokratų partijos kandidatų į prezidento postą — nenaudai.

  Pats Donaldas Trampas kaltina buvusį viceprezidentą spaudimu Ukrainos valdžios institucijoms 2016 metais, kai jis pareikalavo atleisti generalinį prokurorą Viktorą Šokiną, kuris tyrė "Burismos" veiklą. Baidenas teigia, kad jo reikalavimai buvo susiję tik su tuo, kad generalinis prokuroras neefektyviai kovojo su korupcija šalyje. Politikas nelaiko to kišimusi į valstybės reikalus.

  Remiantis JAV vyraujančia praktika, kova su korupcija gali ir turėtų būti vykdoma tiek šalyje, tiek užsienyje, jei tai daro įtaką Amerikos interesams. Tuo remiantis užsienio asmenims ir įmonėms įvedamos sankcijos, užsienio valstybių valdžios institucijoms keliami antikorupciniai reikalavimai.

  Be to, JAV reikalauja sulaikyti ir išduoti joms asmenis (tiek amerikiečius, tiek trečiųjų šalių piliečius), kuriuos jos įtaria tam tikrais nusikaltimais.

  Dar šia tema

  Trampas demokratų pradėtą apkaltos procedūrą pavadino perversmu
  Kijevas nutraukė "Burisma" tyrimą dėl JAV, praneša žiniasklaida
  Aktorius Džimas Keris paskyrė karikatūrą Zelenskiui ir Trampui
  Tegai:
  apkalta, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos