15:50 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (113)
  98

  Artimuosiuose Rytuose JAV tenka atlikti "pasaulio policijos" vaidmenį, būtent todėl amerikiečių kariuomenės atvykimas į šį regioną tapo "baisiausia JAV klaida", mano JAV vadovas

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. JAV vadovybei nereikėjo siųsti karių į Artimuosius Rytus, kur "šimtus metų" tęsiasi susirėmimai tarp įvairių grupuočių, mano JAV vadovas Donaldas Trampas, praneša RIA Novosti.

  "Baisiausia JAV padaryta klaida buvo atėjimas į Viduriniuosius Rytus", — žurnalistams pasakė Trampas.

  Jis pareiškė, kad JAV "elgiasi kaip policininkai" regione.

  Anot Trampo, Artimuosiuose Rytuose JAV daro tą darbą, kurį turi atlikti kitos šalys: Europa, Rusija, Iranas, Irakas, Turkija ir Sirija. "Tegul šios šalys pačios daro savo darbą", — pareiškė Trampas.

  Praėjusių metų balandį JAV vadovas teigė, kad per pastaruosius 18 metų JAV į šį regioną investavo septynis trilijonus dolerių, o gavo "mažiau nei nieko".

  "Laikas mums išeiti iš šių absurdiškų begalinių karų", — anksčiau savo Twitter paskyroje parašė Trampas ir pridūrė, kad vien koviniams veiksmams ir "tvarkos palaikymui regione" Vašingtonas išleido 8 trilijonus dolerių. "Visa tai lėmė didžiulį žuvusiųjų amerikiečių kareivių skaičių", — cituoja Trampo pareiškimą "Nation News".

  Be to, Amerikos prezidentas neabejoja, kad pareiškimai apie masinio naikinimo ginklų buvimą Artimuosiuose Rytuose buvo klastotė, kurią išplatino JAV žiniasklaida.

  Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  "Jo ten nebuvo! Dabar mes neskubiai ir apdairiai grąžiname savo nuostabiuosius karius namo", — parašė savo Twitter paskyroje Baltųjų rūmų vadovas.

  Trečiadienį Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas paskelbė karinės operacijos "Taikos šaltinis" Sirijoje, nukreiptos prieš Kurdistano darbininkų partiją ir "Islamo valstybę"*, pradžią.

  Trampas teigia, kad JAV nepritaria šiai Turkijos karinei operacijai Sirijoje ir laiko tai "bloga idėja". Vėliau jis pagrasino Turkijai padariniais dėl karinės operacijos. JAV prezidentas pakartojo, kad "sunaikins" Ankaros ekonomiką.

  Ekspertas apie Trampo žodžius: sena koncepcija naujoje pakuotėje

  Rusijos politikas, judėjimo "Didžiosios Tėvynės patriotai" lyderis Nikolajus Starikovas Sputnik radijo eteryje pakomentavo, kas galėjo paskatinti JAV vadovą Donaldą Trampą teigti, kad atvykimas į Artimuosius Rytus buvo baisiausia JAV klaida.

  "Aš manau, kad Trampo pareiškimas turėtų būti vertinamas ne kaip Amerikos strategijos pakeitimas, o kaip taktiniai žodžiai, susiję su jau prasidėjusia ​​rinkimų kampanija. JAV gana seniai atėjo į Artimuosius Rytus ir nesiruošia iš ten trauktis. Rinkimų retorikos pavidalu mes matome tik senos amerikiečių koncepcijos pateikimą naujoje gražioje pakuotėje. JAV ir toliau pasiliks šiame svarbiame regione, o Donaldas Trampas pasistengs šioje situacijoje antrą kartą gauti prezidento mandatą", — mano Nikolajus Starikovas.

  * Rusijoje uždrausta teroristų organizacija

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (113)

  Dar šia tema

  JAV atakavo Idlibo deeskalacijos zoną nepranešusios Rusijai ar Turkijai
  Rusijos URM vadovas pareiškė apie karo Sirijoje pabaigą
  Trampo grasinimai suartina Turkiją su Rusija, mano ekspertas
  Pasienyje su Sirija pastebėti Turkijos šarvuočiai — video
  Tegai:
  Artimieji Rytai, Sirija, JAV, Donaldas Trampas

  Svarbiausios temos