11:21 2020 Gegužės 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Praėjusių metų ES metinėje ataskaitoje buvo pažymėta, jog Ukrainoje sulėtėjo reformų kovos su korupcijos srityje įgyvendinimo tempai

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Kijevą remiantis europarlamentaras iš Bulgarijos trečiadienį vykusiuose Europos Parlamento svarstymuose Ukrainos klausimu pabandė pateisinti korupciją šioje šalyje neva Rusijos įtaka, praneša RIA Novosti.

  Trečiadienio vakarą Europos Parlamente pustuštėje plenarinių posėdžių salėje pranešimą apie situaciją Ukrainoje skaitė Europos diplomatijos vadovė Federika Mogerini (Federica Mogherini). Svarstymo metu savo nuomonę išreiškė Bulgarijos europarlamentaras Aleksandras Aleksandrovas-Jordanovas iš didžiausios EP Europos liaudies partijos frakcijos.

  Pirmiausia sukritikavęs "Šteinmejerio formulę", kuri, jo manymu, veikia Rusijos naudai, deputatas staiga perėjo prie korupcijos Ukrainoje problemos.

  "Korupcija Ukrainoje — tai rusiškas produktas", — baigė jis po neilgų samprotavimų.

  ES ne kartą pareiškė, kad vertina reformų eigą Ukrainoje, be kita ko, ir per pažangos kovoje su korupcija prizmę. Praėjusiais metais ES metinėje ataskaitoje apie susitarimo dėl asociacijos įvykdymo eigą pabrėžta, kad sulėtėjo reformų kovos su korupcijos srityje Ukrainoje įgyvendinimo tempai, ir pareikšta, kad sustoti šioje srityje yra nepriimtina.

  Po prezidento ir parlamento rinkimų Ukrainoje ES savo pareiškimuose taip pat pabrėžė, kad Kijevo valdžios institucijoms reikia tęsti kovą su korupcija.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Trampas ketina įšaldyti karinę paramą Kijevui dėl korupcijos
  Pompėjas patikino, kad JAV politika Ukrainos atžvilgiu nesikeis
  Trampas paaiškino, kodėl turi "absoliučią teisę" tirti korupciją
  Tegai:
  korupcija, Rusija, Ukraina, Europos Parlamentas

  Svarbiausios temos