06:43 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Priešrinkiminiai žaidimai: kuo baigsis "Burisma" istorija Baidenui ir Trampui (37)
  34

  Kita vertus, Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis pažymėjo, kad jam "rūpi, jei tai vis dėlto susiję su korupcija"

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Ukrainos prezidentas Vladmirias Zelenskis sakė, kad jam nerūpi, kas nutiks "Burismos" kompanijai, kurioje dirbo buvusio JAV viceprezidento Džo Baideno sūnus Hanteris, praneša RIA Novosti.

  "Aš neketinu asmeniškai tirti "Burismos" arba, atvirkščiai, [sakyti — Sputnik] netirkite. Man nerūpi, kas nutiks šiuo atveju", — "spaudos maratono" metu sakė Zelenskis.

  Taip pat Zelenskis pažymėjo, kad jam vis dėlto "rūpi, ar tai nėra korupcija". "Tokiu atveju [teisinių struktūrų — Sputnik] prašome ištirti, susivienyti", — pridūrė jis.

  Rugsėjį Baltieji rūmai paskelbė liepos 25 dieną įvykusio JAV ir Ukrainos lyderių pokalbio stenogramą. Anksčiau žiniasklaida pranešė, kad kalbėdamasis su Ukrainos prezidentu Vladimiru Zelenskiu Trampas galėjo prašyti atlikti tyrimą buvusio JAV viceprezidento Džo Baideno ir jo sūnaus Hanterio atžvilgiu.

  Stenograma patvirtino, kad Trampas paprašė Zelenskio ištirti buvusio generalinio prokuroro Viktoro Šokino, tyrusio "Burisma Group", kurios vienas iš direktorių buvo Baideno sūnus, atleidimo aplinkybes ir paties Hanterio Baideno veiklą.

  Demokratai pradėjo apkaltos procedūrą prieš Trampą Atstovų rūmuose, kaltindami jį tuo, kad jis iš užsienio valstybės prašė pagalbos įsikišti į rinkimus, siekdamas diskredituoti politinį priešininką — buvusį JAV viceprezidentą Džo Baideną (Joe Biden), kuris šiuo metu balotiruojasi į prezidentus iš Demokratų partijos. Trampas neigia kaltinimus, pareikšdamas, kad jis kovoja su korupcija ir mano, kad ją turėtų ištirti ir Kinijos valdžios institucijos, kur, jo duomenimis, Baidenas jaunesnysis taip pat gavo finansinę naudą.

  Temos:
  Priešrinkiminiai žaidimai: kuo baigsis "Burisma" istorija Baidenui ir Trampui (37)

  Dar šia tema

  JAV demokratai paprašė Baltųjų rūmų dokumentų apie Ukrainą
  Aktorius Džimas Keris paskyrė karikatūrą Zelenskiui ir Trampui
  Tegai:
  tyrimas, JAV, Vladimiras Zelenskis, Ukraina

  Svarbiausios temos