08:01 2020 Birželio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1330
 • RUB77.8155
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  64

  Be to, JAV prezidentas priminė, jog Vašingtonas jau išleido "milžiniškas pinigų sumas, kad paremtų kurdus"

  VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas priekaištavo kurdams, kad jie nepadėjo Vašingtonui Antrojo pasaulinio karo metu, ypač per išsilaipinimą Normandijoje. Vaizdo įrašą paskelbė savo Twitter paskyroje portalas "Yahoo News".

  Amerikos vadovas atsakė į žurnalisto žodžius, kad JAV nepalaikė kurdų, "leisdamos" Turkijos kariuomenei įžengti į Siriją, nepaisant to, kad kurdai padėjo koalicijai "nugalėti "Islamo valstybę"*. Korespondentas taip pat išreiškė nuomonę, kad dabar Amerikai bus sunku "sudaryti sąjungas".

  "Daily Beast" pažymi, kad Donaldas Trampas savo komentare užsiminė apie konservatyvios svetainės "Townhall" skiltį, kurios autorius parašė, kad "kurdai nesuteikė mums pagalbos Normandijoje", taip pat nepadėjo amerikiečiams Korėjoje, Vietname ir Afganistane.

  Be to, JAV prezidentas priminė, kad Vašingtonas jau išleido "milžiniškas pinigų sumas, kad padėtų kurdams".

  Trečiadienį Turkijos prezidentas Redžepas Tajipas Erdoganas paskelbė karinės operacijos "Taikos šaltinis" Sirijoje, nukreiptos prieš Kurdistano darbininkų partiją ir "Islamo valstybę"*, pradžią.

  Trampas teigia, kad JAV nepritaria šiai Turkijos karinei operacijai Sirijoje ir laiko tai "bloga idėja". Vėliau jis pagrasino Turkijai padariniais dėl karinės operacijos. JAV prezidentas pakartojo, kad "sunaikins" Ankaros ekonomiką.

  * Rusijoje uždrausta teroristų organizacija

  Dar šia tema

  Trampas paskelbė JAV pasitraukimą iš "absurdiškų nesibaigiančių karų"
  Amerika "mūsų viskas": Lietuvos energetinė politika pilna tuščių lūkesčių
  Tegai:
  pagalba, kurdai, Donaldas Trampas, JAV

  Svarbiausios temos