05:57 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)
  106

  Pranešama, kad aktyviausiai paraiškas teikė Lenkijos piliečiai, po jų — rumunai. "Brexit", kaip planuoja Didžiosios Britanijos vyriausybė, turėtų įvykti spalio 31 dieną

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Apie 1,8 milijono ES piliečių kreipėsi dėl nuolatinio gyventojo statuso JK po "Brexit", praneša Latvijos "LSM" portalas su nuoroda į "LTV".

  Kaip pažymėta, aktyviausi pareiškėjai buvo Lenkijos piliečiai, jie pateikė 347 tūkst. prašymų. Antrojoje vietoje — Rumunijos piliečiai (280 tūkst.). Be to, dokumentus aktyviai teikia italai, portugalai, ispanai, bulgarai ir prancūzai.

  Kalbant apie Baltijos šalis, paraiškas pateikė 92 tūkst. lietuvių ir apie 57 tūkst. latvių, o estai pasirodė neaktyviausi iš Baltijos šalių — jie atsidūrė 22-oje eilutėje su 5,3 tūkst. paraiškų.

  Kol kas britų tarnybos apdorojo daugiau nei pusantro milijono kreipimųsi.

  Tie ES piliečiai, kurie Jungtinėje Karalystėje gyvena daugiau nei penkerius metus, jau gavo statusą. Likusi dalis gali būti Didžiojoje Britanijoje, tačiau negaus statuso, kol nugyvens ten penkerius metus.

  Be to, pasak Latvijos užsienio reikalų ministro Edgaro Rinkevičiaus, kai kurie piliečiai netiki, kad "Brexit" įvyks, todėl jie nepateikia reikiamų dokumentų, kad galėtų gauti nuolatinio gyventojo statusą Didžiojoje Britanijoje.

  Taip pat, kaip priminė Rinkevičius, jei ES šalių piliečiai nesilaikys Londono reikalavimų, tuomet "kietojo Brexit" atveju jiems gali kilti bėdų, ir ES šalių valdžia negalės jiems padėti.

  Didžiosios Britanijos ministras pirmininkas Borisas Džonsonas paskelbė ketinantis įvykdyti "Brexit" iki šių metų spalio 31 dienos, net jei su Briuseliu nebus pasirašytas susitarimas dėl pagrindinių klausimų.

  "Brexit" data jau kartą buvo atidėta — iš pradžių jis turėjo įvykti kovo 29 dieną, tačiau buvo atidėtas, nes Didžiosios Britanijos parlamentas tris kartus atmetė susitarimą dėl "skyrybų" sąlygų.

  Temos:
  Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (175)

  Dar šia tema

  Išeiti iš ES ir neišeiti pačiam. Džonsonas kaltinamas melu ir neteisėtumu
  Džonsonas pažadėjo ES pateikti "padorų" pasiūlymą dėl "Brexit"
  Merkel papasakojo apie "Brexit" įtaką pasaulio ekonomikai
  Tegai:
  Baltijos šalys, Brexit, Didžioji Britanija

  Svarbiausios temos