00:54 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  40

  Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, susitarė dėl pajėgų atsitraukimo, bet dabartinis prezidentas negali užtikrinti karinių padalinių ir technikos atsitraukimo

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Dabartinis Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis negali užtikrinti pajėgų išskirstymo Donbaso teritorijoje, LLR ir DLR atstovai davė signalą, kad yra pasiruošę atitraukti savo pajėgas, tačiau iš kitos pusės jokio atsakymo nėra, cituoja Rusijos prezidento Vladimiro Putino žodžius RIA Novosti.

  "Susitarė dėl pajėgų atsitraukimo, bet dabartinis prezidentas negali užtikrinti karinių padalinių ir technikos atsitraukimo. Na, negali. Nacionalistų kariniai padaliniai privažiavo ten ir viešai pareiškė: jei armija paliks šias pozicijas, mes ten įsikursime. Armija neišeina", — pareiškė Putinas NVS šalių viršūnių susitikime.

  Spalio pradžioje Ukraina, DLR ir LLR pasirašė "Šteinmejerio formulę". Šalių susitarimas buvo viena iš kelių "Normandijos ketverto" derybų sąlygų. Šis dokumentas apibūdina ypatingo statuso Donbasui, galimos amnestijos bei rinkimų nepripažintose respublikose nuostatus.

  Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas balandžio 24 dieną pasirašė dekretą dėl supaprastinto Rusijos pasų išdavimo nepripažintų LLR ir DLR gyventojams. Jis sakė, kad Rusija neturi noro sukelti rūpesčių Kijevui, bet situacija, susijusi su piliečių teisėmis Donbase, peržengia visas ribas.

  2014 metų balandį Ukrainos valdžia pradėjo karinę operaciją prieš nepripažintas Donecko ir Luhansko Liaudies Respublikas, kurios paskelbė nepriklausomybę po valstybės perversmo Ukrainoje 2014 metų vasarį. JTO duomenimis, konflikto aukomis jau tapo daugiau nei dešimt tūkstančių žmonių.

  Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija nėra Ukrainos vidaus konflikto dalis ir nėra prisidėjusi prie įvykių Donbase.

  Dar šia tema

  Ukrainoje vyksta mitingas prieš "Šteinmejerio formulę"
  Šteinmejerį nustebino ukrainiečių reakcija į jo "formulę" dėl Donbaso
  "Tu girtas, išsiblaivyk": internete išjuokti Porošenkos pasiūlymai dėl Donbaso
  Tegai:
  Donecko liaudies respublika, Vladimiras Zelenskis, Ukraina, Vladimiras Putinas

  Svarbiausios temos