20:20 2021 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  65

  Anot Norvegijos žiniasklaidos, šalis daugelį metų rėmė NATO sprendimą sukurti gynybos sistemą, tačiau pasisakė prieš tai, kad blokas taptų JAV priešraketinės gynybos planų dalimi

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Išanalizavusi saugumo politiką, Norvegijos valdžia nusprendė nepirkti įrangos, reikalingos šaliai prisijungti prie NATO "raketų skydo" kūrimo, pranešė leidinys "Klassekampen" su nuoroda į laišką.

  Tankas Т-90МС
  © Sputnik / Михаил Климентьев

  "Išsamiai ištyrusi saugumo politikos veiksnius, vyriausybė nusprendė, kad Norvegija neketina įsigyti aukščiausio lygio jutiklių ar perėmimo raketų, kurios galėtų būti integruotos į NATO priešraketinės gynybos sistemą", — praneša leidinys.

  "Manau, kad tai sumažins augančią įtampą (su Rusija)", — leidinys cituoja ekspertės Rusijos klausimais Džulijos Vilhelmsen žodžius.

  Norvegijos žiniasklaida pažymi, kad šalis daugelį metų rėmė NATO sprendimą sukurti gynybos sistemą, tačiau valdžia pasisakė prieš tai, kad blokas taptų JAV priešraketinės gynybos planų dalimi. Pozicija pasikeitė 2010 metais dėl gauto patvirtinimo, kad sistema nėra nukreipta prieš Rusiją.

  Dar šia tema

  Ekspertas: JAV turėtų šimtą kartų pagalvoti, prieš provokuodamos Rusiją pratybomis
  Vakarai raginami parengti "Maršalo planą" Ukrainai
  Lietuvoje išgalvojami nauji mokesčiai apsaugai nuo "Rusijos agresijos"
  NATO pareiškė apie JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" žalą
  Tegai:
  priešraketinės gynybos sitemos, JAV, Rusija, NATO, Norvegija

  Svarbiausios temos