19:32 2021 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.2146
 • RUB89.4919
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  93

  Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, kalbant apie NATO pratybas, reikia pagalvoti, kaip geriau į jas sureaguoti

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Rusija nepalankiai vertina NATO veiklą palei šalies sienas, tačiau ramiai reaguos į pratybas, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, praneša RIA Novosti.

  "Kalbant apie NATO pratybas — reikia pažiūrėti, kaip mums į tai reaguoti. Neseniai atlikome (pratybas) — nors ir ne arti NATO sienų, mes specialiai vykdome tai Rusijos gilumoje, ten gyvena per šimtą tūkstančių žmonių, 128 tūkst. žmonių dalyvavo. Todėl mes nepalankiai vertiname aktyvią tokio pobūdžio veiklą prie savo sienų, manome, kad tai yra žalinga, tačiau reaguosime ramiai", — per NVS valstybių vadovų susitikimą sakė Putinas.

  Transkripcija skelbiama Kremliaus svetainėje.

  Anksčiau vokiečių leidinys "Spiegel" pranešė, kad JAV planuoja surengti didelio masto pratybas "Defender 2020" Europos teritorijoje 2020 metų pavasarį. Jų metu planuojama perkelti 20 tūkstančių karių per Atlanto vandenyną, o tai taps "didžiausiu kariuomenės perdislokavimu į Europą per pastaruosius 25 metus".

  Pratybose dalyvaus 37 tūkstančiai karių iš 19 aljanso šalių. Kariai bus perkelti į Lenkiją ir Baltijos šalis. Šių pratybų tikslas — padidinti NATO šalių kovinę parengtį ir galimų priešininkų sutramdymas. 

  Vakarai nuolat skelbia didėjančią "Rusijos grėsmę". Visų pirma, Rytų Europos šalys, kurios tiesiogiai ribojasi su Rusija, prašo NATO sudaryti karinius kontingentus.

  Maskva pažymėjo, kad per pastaruosius kelerius metus aljanso karių skaičius išaugo septynis kartus. Gynybos išlaidos taip pat auga dalyvaujančiose šalyse — pernai jos viršijo vieną trilijoną dolerių, tai yra 22 kartus daugiau nei Rusijos išlaidos šioje srityje.

  Savo ruožtu Rusija ne kartą Vakarų šalims leido suprasti, kad nesiruošia nieko pulti. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO naudojasi esama padėtimi, kad sutelktų savo karines pajėgas rytiniame flange.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: JAV per pratybas nukentėjo daugiau nei 20 karių
  Povandeniniai kabeliai santykiuose. Lietuva ir Ryga liko nepatenkintos viena kita
  Tegai:
  pratybos, Europa, NATO, Vladimiras Putinas, Rusija

  Svarbiausios temos