12:01 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  110

  Baltarusijos lyderis susirūpinęs dėl Šiaurės Atlanto aljanso, kuris suburs rekordinį kariuomenės skaičių, pratybų

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka teigė, kad jis kartu su savo kolega iš Rusijos Vladimiru Putinu turės galvoti apie tai, kaip apsisaugoti per NATO pratybas Baltijos šalyse ir Lenkijoje. Apie tai pranešė "BelTA".

  Kaip priminė Baltarusijos vadovas, pratybose dalyvaus rekordinis skaičius kariškių.

  "Tai nenormalu. Tai nereiškia, kad taika atėjo į Europos teritoriją ir tokių židinių ateityje nekils. Tai nesuprantamos pratybos. Tikriausiai aš ir Rusijos prezidentas [Vladimiras Putinas] turėsime galvoti, kaip apsisaugoti. Nes dalyvių bus apie 30 tūkst. Tai labai daug", — sakė Baltarusijos vadovas per NVS viršūnių susitikimą Ašchabade.

  Lukašenka pažymėjo, kad Minskas jau ėmėsi veiksmų šiuo atžvilgiu.

  Pagrindinės NATO pratybos "Defender Europe 2020" vyks netoli Baltarusijos sienų. Jose dalyvaus 18 Europos Sąjungos valstybių.

  NATO nuolat didina savo karinį kontingentą prie Rusijos ir Baltarusijos sienų. Baltijos šalių valdžia reguliariai sudaro gynybos sutartis ir ragina didinti karinio aljanso pajėgas regione, pagrįsdama tai augančia "Rusijos grėsme".

  Savo ruožtu Rusija ne kartą Vakarų šalims leido suprasti, kad nesiruošia nieko pulti. Anot Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo, NATO naudojasi esama padėtimi, kad sutelktų savo karines pajėgas rytiniame flange.

  Interviu "Sputnik Lietuva" Nacionalinio pasaulinio saugumo tyrimų instituto mokslo tarybos narys, vadovaujantis Maskvos valstybinio tarptautinių santykių instituto Karinių-politinių tyrimų centro ekspertas Vladimiras Kozinas teigė, kad tokios NATO pratybos gali būti laikomos labai rimtais kariniais pasirengimais didelio masto karinėms operacijoms. Anot jo, Rusija ir Baltarusija pratybų metu gali padidinti savo kovinę parengtį.

  NATO pajėgos Baltijos šalyse
  © Sputnik /
  NATO pajėgos Baltijos šalyse

  Dar šia tema

  NATO pareiškė apie JAV sankcijų prieš "Nord Stream-2" žalą
  Norvegija nusprendė neprisijungti prie NATO "raketų skydo" sukūrimo
  Tegai:
  pratybos, NATO, Rusija, Baltarusija

  Svarbiausios temos