18:37 2019 Gruodžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7798
  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka, archyvinė nuotrauka

  Lukašenka pasisakė apie Zelenskio ir Putino susitikimą NVS viršūnių susirinkime

  © Sputnik /
  Pasaulyje
  Gauti trumpą nuorodą
  25

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka mano, kad Ukraina neturėtų nustoti dirbti Sandraugoje

  VILNIUS, spalio 11 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka pareiškė, kad būtų neblogai, jei Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis dalyvautų NVS viršūnių susitikime Ašchabade ir ten susitiktų su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu.

  Kaip praneša Baltarusijos prezidento tinklalapis, šie žodžiai buvo paskelbti Nepriklausomų Valstybių Sandraugos (NVS) šalių viršūnių susitikime, kuris vyko Turkmėnistane.

  "Kas blogo nutiktų, jei dabartinis Ukrainos prezidentas, o jis supratingas, normalus žmogus, šiandien dalyvautų pas mus [viršūnių susitikime — Sputnik]? Jam nekiltų bėdų kalbėtis su vienu, antru, trečiu prezidentu, susitikti čia su Rusijos prezidentu, apie kurį jis daug dabar kalba. Todėl nereikia daryti klaidingų žingsnių, ypač dabar. Nereikia skubėti", — sakė Lukašenka.

  Baltarusijos prezidentas mano, kad Ukraina neturėtų nustoti dirbti Sandraugoje. "Aš taip pat buvau įsitraukęs į šią problemą ir įtikinėjau (tuometinį Ukrainos prezidentą Petro) Porošenką to nedaryti ir neišeiti iš NVS: jei jums nepatinka, na, neatvykite į mūsų viršūnių susitikimus. Nes tai blogiau, tai blogos pasekmės Ukrainai", — įsitikinęs Lukašenka.

  Po 2014 metų vasario mėnesio perversmo Ukrainoje naujoji šalies vadovybė paskelbė ketinanti atsisakyti dalyvavimo NVS. Tuometinis Ukrainos prezidentas Porošenka pasirašė dekretą dėl šalies atstovų atšaukimo iš visų statutinių Sandraugos organų.

  2018 metų rugpjūčio mėnesį buvo uždaryta Ukrainos atstovybė NVS statutiniuose organuose, kontaktai užmezgami per Ukrainos ambasadą Minske. Nepaisant to, Ukrainos valdžia taip ir nepateikė oficialių dokumentų dėl dalyvavimo Sandraugoje nutraukimo ir pasitraukimo iš pagrindinių susitarimų.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: Kijevas planuoja visiškai blokuoti Donbasą
  Šteinmejerį nustebino ukrainiečių reakcija į jo "formulę" dėl Donbaso
  Ukrainos vicepremjeras NVS vadina "nevykėlių klubu"
  Tegai:
  Nepriklausomų valstybių sandrauga (NVS), Vladimiras Putinas, Vladimiras Zelenskis, Aleksandras Lukašenka

  Svarbiausios temos